Ahoj :)

Volám sa Lulu a založila som stránku fitrecepty.sk s cieľom pomôcť a naučiť čo najviac ľudí,
že jesť zdravo & fit sa dá jednoducho, chutne a hravo!

Zdravý životný štýl ma začal zaujímať v skorej mladosti. Prečo?

Ako väčšina ľudí ktorá sa odhodlá k zmene, aj ja som mala zopár problémov ktoré som chcela zdravou stravou vyriešiť. Chcela som sa zbaviť ekzému, tráviacich ťažkostí a samozrejme dopracovať sa k lepšej postave.

Tématiku zdravého a „štíhleho“ stravovania som každý deň študovala, čítala rôzne štúdie, knihy a články od uznávaných autorov. V takom množstve informácií bolo však veľmi ľahké stratiť sa. Vyskúšala som takmer všetko a napokon som zistila, čo naozaj funguje. Neboli potrebné žiadne extrémne diéty ani praktiky, iba malé úpravy a správna selekcia potravín a jeho množstva.

Keď som sa odsťahovala do USA, Fit recepty sa pre mňa stali záchranou a práve tam som sa im začala venovať profesionálnejšie. Držali ma tak v dobrej kondičke a pomáhali odolávať nástrahám americkej gastronómie :))

 

Experimenty

Skúšala som všemožné zdravé recepty a časom som začala experimentovať. Sladkosti milujem a vedela som, že sa ich nebudem vedieť len tak jednoducho vzdať, preto som si povedala že musí byť aj iná cesta.. Začala som pretvárať svoje obľúbené „nezdravé“ jedlá do FIT podoby. Veľakrát mi to vyšlo, občas zase nie..štatistika predsa nepustí :)

Mojimi kritériami pri zostavovaní receptov je to, aby boli nutrične hodnotné, chutné a zároveň dostatočne jednoduché a aby nám dodali energiu namiesto toho, aby náš organizmus zaťažovali a unavili. Preferujem jedlá s vyšším obsahom bielkovín a nižším obsahom sacharidov.

 

Obľúbené recepty sa tak hromadili, a tak som ich začala uverejňovať na svoju stránku fitrecepty.sk. Cieľom stránky bolo vytvoriť akúsi „ústredňu“ pre zdravé, fit recepty, kde prídu ľudia načerpať inšpiráciu pre každodenné varenie. Recepty nadobudli skvelé ohlasy a komunita Fit receptov sa rýchlo rozrástla. Po čase ma fanúšikovia stránky „nakopli“ k tomu, aby som vydala recepty aj v knižnej podobe.

 

Napokon som sa k tomu odhodlala a vydala tieto knihy:

 


Čo ma motivuje?

Často dostávam od starších aj nových fanúšikov správy o tom, ako im moje recepty pomohli a inšpirovali ich k zdravému životnému štýlu a to je to, čo ma robí šťastnou, čo ma každý deň motivuje pokračovať. Momentálne má komunita Fit receptov viac ako 85.000 členov.

Ďakujem vám všetkým, vážim si každého jedného čitateľa a fanúšika :)

kolaz fanusikovia fit recepty

 

Sleduješ Fit recepty na sociálnych médiách?

Je nás už viac ako 100,000 – pridaj sa k nám! :)

 

 

 

 


Náš tím

 

Lucia Wagnerová

zakladateľka, autorka receptov a bestsellerov Fit Recepty

Niečo o mne:

Milovníčka zdravých dobrôt.

Zdravému životnému štýlu sa aktívne venujem už cez 10 rokov. Mám rada zdravé jedlo, rada si zacvičím, tancujem, cestujem, čítam a smejem sa. Milujem raňajky a aj preto sú často jediným dôvodom, ktorý ma ráno vytiahne z postele :)

Sleduj ma na Instagrame

Napíš mi email: info@fitrecepty.sk 

 

 

 

 

Tomáš Dall-Armelin

grafický dizajnér, kreatívec

Niečo o mne:

Chalan, ktorý miluje dizajn a dobré jedlo.Som mladý, kreatívny, freelance grafický designer a pochádzam zo Svidníka. Dizajnu sa venujem zhruba 10 rokov. Keď práve nemám otvorený grafický program, pravdepodobne trávim čas varením, pečením alebo pri dobrom filme . Vďaka Fit receptom som mohol spojiť svoje dve vášne – dizajn a varenie. Baví ma možnosť odviazť sa a zhmotniť svoje nápady, čo je pre mňa to najhlavnejšie.

Sleduj ma na Instagrame

Napíš mi email: dall.armelin@gmail.com

 

Pin It on Pinterest

Share This