Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Arašidovo-proteínový koláč z 3 ingrediencií

Arašidovo-proteínový koláč z 3 ingrediencií

Chutný arašidovo-proteínový koláč pozostávajúci iba z 3 ingrediencií - preplnený bielkovinami a zdravými tukmi. Už len malý kúsok vás poriadne zasýti a určite aj zaženie chute na sladké. Vyskúšajte ho napríklad aj vo variácií s kakaom či karobom. Tento malý, na prvý pohľad nenápadný koláč je skvelý aj na raňajky. Pripravte si ho spolu s ovocím, poliaty jogurtom a o výživné a sýte raňajky, ktoré vás naštartujú do nového dňa máte postarané.

Skvelý tip na rýchle raňajky, ktoré si môžete pripraviť aj ráno. Arašidové maslo, banány a proteín si spolu zmiešajte a dajte piecť na 25 minút - chutné a zdravé raňajky zatiaľ čo sa vy stihnete vychystať a upraviť. Ak nemáte radi arašidy, môžete použiť mandľové alebo kešu maslo. Banány si tiež vyberte podľa toho, aký sladký chcete zákusok mať - čím zrelšie banány, tým sú sladšie. Proteínový prášok jemne zmení chuť, preto si i jeho príchuť dôkladne vyberte.

Keďže má tento zákusok len 3 ingrediencie, je prirodzene bez lepku, vajec i mlieka. Vhodný aj pre vegánov a vďaka svojmu zloženiu i pre športovcov a nadšencov zdravej stravy. Doprajte si ho na raňajky, ako snack počas dňa či poobede ku káve alebo čaju. Dobrú chuť.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Arašidové (prípadne mandľové alebo kešu) maslo si zohrejeme a necháme roztopiť na miernom plameni.
  2. Banány rozmixujeme alebo roztlačíme vidličkou na kašu a zmiešame ich s ostatnými ingredienciami.
  3. Vzniknuté cesto vylejeme do menšej, papierom na pečenie vystlatej alebo silikónovej formy a pečieme 20-25 minút pri 180 stupňoch.
  4. Hotový koláč odporúčam skladovať v chladničke.
Kniha Fit recepty 3
Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy30 minút
Výdatnosť8 krajcov
Nutričné hodnoty/ 1 krajec
KCal127 KCal
Sacharidy11 g
Vláknina2 g
Bielkoviny8 g
Tuky6 g

Odporúčam

Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu