fit mliecny rez bez muky a cukru

Fit mliečny rez bez múky a cukru

Kto by nemiloval chutné mliečne rezy v ktorých sa spája jemná kakaová piškóta s lahodnou a sviežou tvarohovou náplňou? Teraz si môžete túto dobrotu vychutnať zdravo a fit! Tieto fitness mliečne rezy sú totiž úplne bez múky, bez cukru (ak nepoužijete med), dá sa teda povedať, že sú bielkovinovou bombou s nízkym obsahom sacharidov. Sú teda skvelým, sladkým osviežením jedálnička aj v diéte.

Ak sa pýtate, či je ich perfektné zloženie daňou za ich chuť, musím vás uviesť na pravú mieru – sú vynikajúce a zároveň diétne – áno, je to naozaj možné (viď aj ostatné fit recepty na stránke). Určite tieto rezy zaraďujem medzi mojich TOP 10 favoritov.

Ak sa pustíte do ich prípravy, odporúčam robiť rovno dvojitú dávku, pretože týchto 8 porcií zmizne, ani sa nenazdáte ;)

Ingrediencie (na 8 porcií):

na korpus:

4 vajcia
3 PL kakaa
1 PL škrobu
sladidlo podľa potreby (med, xylitol alebo stévia)

na plnku:

400g jemného tvarohu
20g želatíny
2 PL sladidla (med, xylitol alebo stévia)

 

Postup:

Najskôr si vyšľaháme bielka so stéviou na tuhú penu. Ak chceme použiť iné sladidlo, pridáme ho po došľahaní. V miske si rozmiešame žĺtka s kakaom a škrobom. Následne do cesta jemne vmiešame vyšľahané bielka so sladidlom.

Vzniknuté cesto vložíme do menšieho plechu vystlatého papierom na pečenie. Korpus pečieme 12 až 15 minút pri 180 stupňoch.

Medzičasom si pripravíme plnku zmiešaním jemného tvarohu s 2 lyžicami sladidla (alebo ekvivalentom stévie) a želatínou, ktorú sme si rozpustili v teplej vode.

Upečený a vychladnutý korpus pozdĺžne prerežeme na polovicu a jeden plát potrieme tvarohovou náplňou. Na zarovnanú náplň položíme druhý plát, jemne zatlačíme a koláč možeme dať na 30 minút stuhnúť do chladničky. Následne koláč nakrájame na 8 rezov.

1 porcia:

Kcal Sacharidy Vláknina Bielkoviny Tuk
80 5 1 9 2.5

Tento recept je z obľúbenej knihy Fit sladkosti (kúpite tu).

fit mliecny rez bez muky a cukru

 

Pozrite si videorecept tu:

Chefshop.sk - Všetko pre kuchárov a cukrárov

Be Social

Podobné recepty

  • Množstvo : 1
  • Porcie : 1
Malinovo-ananásový krémový smoothie
  • Množstvo : 4
  • Porcie : 4
  • Tepelná úprava : 15 Min
Celozrnné cestoviny s pestom z medvedieho cesnaku a hlivou ústricovou

Pin It on Pinterest