fit mrkvove tasticky

Fit mrkvové taštičky

Tieto fit mrkvové taštičky predstavujú poupravený recept na tradičné mrkvové taštičky plnené slivkovým lekvárom. Vďaka pridanej cícerovej múke obsahujú vyšší podiel proteínu a vlákniny. Neobsahujú pridaný cukor ani tuk.

Ingrediencie (na 15ks):

250g mrkvy
2 banány
5 PL jablkového pyré
250g cícerovej múky
320g celozrnnej múky
1 prášok do pečiva

na lekvár:

50g sušených sliviek
4 datle
3PL vody

Postup:

Najskôr si pripravíme lekvár. Slivky, datle a vodu dáme do malého hrnca a necháme prevrieť. Hmotu občas premiešame a potlačíme vidličkou, aby sa suroviny prepojili do lekváru. Keď vznikne homogénna polopevná masa, lekvár odstavíme z tepla a necháme vychladnúť.

V mixéri si spolu rozmixujeme mrkvu, banány a jablkové pyré takmer dohladka. Hmotu následne vylejeme do misky, pridáme cícerovú múku, celozrnnú múku, prášok do pečiva a vytvoríme cesto. Ak sa vám bude zdať cesto príliš mäkké a ťahavé, pridajte ešte kúsok celozrnnej múky.

Keď je cesto hovoté, po častiach ho natenko vyvaľkáme, pokrájame na štvorce a do každého do stredu nadávkujeme cca 1/2 lyžičky lekváru. Každý štvorec preložíme na polovicu do trojuholníka a vidličkou pozatláčame okraje.

Mrkvové taštičky potom uložíme na papierom na pečenie vystlatý plech a pečieme vo vyhriatej rúre na 180 stupňoch zhruba 25-33 minút (v závislosti od veľkosti taštičiek a výkonnosti rúry). Ak ich príliš prepečiete, budú tvrdšie, preto ich už po 20-tich minútach pečenia pre istotu kontrolujte špajlou. Ak na nej neostane cesto, taštičky sú hotové.

Najlepšie chutia teplé, takže je dobré ich pred podávaním ohriať.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel (kúpite tu).

fit mrkvove tasticky

Be Social

Podobné recepty

Pin It on Pinterest