Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Jahodové fit poháre s tvarohovo-mätovým krémom

Jahodové fit poháre s tvarohovo-mätovým krémom

Jahodové fit poháre, ktoré obsahujú vysoké množstvo bielkovín a v kombinácii s týmto tvarohovo-mätovým krémom chutia jednoducho božsky. Vyskúšajte ich ako zdravý dezert či raňajky, určite zachutia celej rodinke. Potešia aj svojím nízkym podielom tuku.

Keď som bola malá, často sme doma robievali kadejaké vrstvené poháre. Boli to chutné rýchlovky, ktoré boli zároveň nenáročné na suroviny a každý ich miloval. Najčastejšie sa však zalievali smotanou, ktorá bola zmiešaná s kopou cukru. Preto som sa inšpirovala a prinášam vám recept na zdravú verziu vrstvených pohárov, tentokrát v jahodovo-tvarohovej podobe. Vďaka tvarohu je tento fit dezert svieži aj bohatý na bielkoviny a vápnik. Dobre zasýti, preto je skvelý aj na raňajky. A verte mi, ak do tejto plnky zamixujete aj čerstvú mätu, vznikne vám hotové nebíčko chutí v papuľke. Mňam. Na osladenie krému som použila med, no pokojne použite aj stéviu alebo xylitol podľa potreby. Krém vrstvíme s jahodami a celozrnnými piškótami.

Ak obľubujete vrstvené poháre, nazývané aj parfaits, tak tieto zdravé jahodové fit poháre s tvarohovo-mätovým krémom jednoducho musíte skúsiť. Budete sa olizovať až za ušami.

Ingrediencie

  • 600 g jemného nízkotučného tvarohu
  • 300 g bieleho jogurtu
  • 500 g jahôd
  • 70 g celozrnných piškót
  • 4 PL medu (alebo stévia podľa chuti)
  • 20 g lístkov mäty

Postup

  1. Tvaroh rozmixujeme pomocou tyčového mixéra alebo sekáčika spolu s jogurtom, medom a mätovými lístkami dohladka.
  2. Následne do 4 pohárov vrstvíme umyté a nakrájané jahody, piškóty a vzniknutý krém.
  3. Poháre skladujeme v chladničke a skonzumujeme ich najlepšie do 3 dní.
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal315 KCal
Sacharidy47 g
Vláknina3 g
Bielkoviny25 g
Tuky3 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu