kokosové tartaletky

Kokosové tartaletky s jogurtovou náplňou a ovocím

Tartaletky sú výborný a na pohľad milý dezert, ktorý si môžete pripraviť s množstvom obmien. Ich cesto si môžete pripraviť z múky, orechov aj kokosu a náplň môže byť tvorená napríklad rôzne ochuteným jogurtom, tvarohom, avokádom, ricottou alebo aj pudingom.

Ja vám prinášam recept na kokosové tartaletky s ľahkou jogurtovou náplňou a ovocím, ktoré si môžete vychutnať napríklad aj na raňajky.

Ingrediencie (na 4ks):

1 hrnček kokosu
1 vajce
2 PL medu
1 PL kakaa (voliteľné)

na náplň:
150g gréckeho jogurtu
2 PL medu
1 ČL vanilkového extraktu
100g jahôd (alebo iného ovocia)
mak (voliteľné)

Postup:

V miske si rozmiešame kokos s medom, vajíčkom a ak chceme, aj s kakaom. Cesto natlačíme do silikónových alebo olejom vystriekaných formičiek na tartaletky. Ak nemáme formičky na tartaletky, môžeme cesto zatlačiť na spodok a do krajov formičiek na muffiny. Množstvo tartaletiek závisí od veľkosti formičiek. Tartaletky pečieme 15-25 minút na 160 stupňoch do zlatista a do ich stvrdnutia. Po dopečení ich necháme ešte aspoň 10 minút vychladnúť vo formičkách a až potom ich vyklopíme.

Zatiaľ si pripravíme náplň. V malej miske si zmiešame grécky jogurt s medom a vanilkovým extraktom. Náplň rozdelíme do vychladnutých tartaletiek a na záver ich dozdobíme čerstvým ovocím, prípadne ešte posypeme makom.

Tartaletky môžeme nechať stuhnúť v chladničke.

Kcal Sacharidy Vláknina Bielkoviny Tuk
238 30 1 6,5 11

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

kokosové tartaletky

Chefshop.sk - Všetko pre kuchárov a cukrárov

Be Social

Podobné recepty

  • Množstvo : 1
  • Porcie : 1
Malinovo-ananásový krémový smoothie
  • Množstvo : 8
  • Porcie : 8
  • Tepelná úprava : 45 Min
jogurtovo proteinovy cheesecake

Pin It on Pinterest