Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Malinovo-ananásový krémový smoothie

Malinovo-ananásový krémový smoothie

Niet pochýb, že smoothie sa stal obrovským hitom medzi všetkými milovníkmi ovocia, osviežujúcich nápojov, vitamínov a zdravej výživy. Kombinácií prísad, z ktorých sa jedno smoothie dá urobiť je nekonečne veľa. Pochutnať si každé ráno na inej chuti je možné práve s týmto výživným nápojom, ktorý si pripravíte za päť minút. Vyskúšajte tento osviežujúci malinovo-ananásový krémový smoothie

Potrebujete len mixér a pár minút času na očistenie ovocia. Maliny príjemne zjemnia chuť výrazného ananásu a jogurt sa podpíše jemnou, krémovou chuťou. Ak ste ešte nikdy neskúšali jogurt v smoothie, tak od teraz ho budete pridávať do väčšiny ovocných kombinácií. Jogurt samozrejme môžete nahradiť ľubovoľným rastlinným mliekom (kokosové, mandľové či ovsené mlieko). No a pre extra obsah bielkovín môžete do smoothie pridať aj proteínový prášok (odporúčam tento) .

Tento jednoduchý recept na malinovo-ananásový krémový smoothie je vhodný najmä do horúcich letných dní, pretože príjemne osvieži a nabudí organizmus. Najlepšie je preliať ho do vysokých sklenených pohárov s hrubou slamkou a skonzumovať čo najskôr. Niektoré enzýmy totiž vyprchajú z nápoja už po niekoľkých minútach. Smoothie je bohatý na vítamíny ale aj vlákninu, podporíte ním tak aj svoje trávenie. Potešte seba aj blízkych týmto smoothie z ananásu, malín a jogurtu. Určite si pochutíte :)

Ingrediencie

  • 150 g ananásu
  • 150 g mrazených malín
  • 100 g bieleho jogurtu (môže byť grécky) (alebo kokosové mlieko)
  • 1/2 hrnčeka vody

Postup

  1. Všetko spolu rozmixujeme krásne dohladka a smoothie podávame čo najskôr.
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal210 KCal
Sacharidy31 g
Vláknina12 g
Bielkoviny7 g
Tuky3 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu