Mango smoothie bowl s makom

Mango smoothie bowl s makom

Ak ste dostali chuť na zdravé, rýchle a zároveň originálne raňajky ktoré potešia nielen telo ale aj oči, určite odporúčam vyskúšať túto mango smoothie bowl s makom, kokosom a granátovým jablkom. Doprajte si chuť exotiky hneď z rána a nabite sa cennými vitamínmi, vlákninou a antioxidantmi.

Smoothie bowl je vlastne hustejší smoothie, ktorý je zvyčajne zahustený ovsenými vločkami či proteínom, no v tomto recepte použijeme na zahustenie kokos a mak. Smoothie bowl budete mať hotovú do 10 minút a verím, že si na nej pochutí celá rodinka, vrátane tých najmenších.

V lete odporúčam použiť zamrazené mango, vďaka ktorému bude smoothie ešte viac osviežujúcejšie a hustejšie. Mak môže byť v recepte buď pomletý alebo vcelku. V prípade záujmu môže byť do tohto smoothie pridaný aj proteínový prášok, vďaka čomu bude toto raňajkové smoothie ešte hustejšie, sýtejšie a nabité bielkovinami. Odporúčam použiť tento proteín buď v kokosovej alebo vanilkovej príchuti.

Ja som si takúto formu fit raňajok obľúbila hneď na prvé vyskúšanie a verím, že učaruje nielen svojou jednoduchosťou a vzhľadom, ale tiež chuťou aj vám.

 

Ingrediencie (na 1 porciu):

200 g manga (čerstvé alebo mrazené)
150 g bieleho gréckeho jogurtu
2 PL strúhaného kokosu
1 PL maku
50 ml mlieka (kokosové/mandľové)
granátové jablko, kokos (na ozdobu)

 

Postup:

Mango očistíme a nakrájame na malé kúsky.

Všetky suroviny dáme do mixéra a rozmixujeme ich dohladka. Malo by nám vzniknúť husté smoothie.

Smoothie naservírujeme do misky alebo hlbokého taniera, dozdobíme semiačkami z granátového jablka, kúskami kokosu a podávame čo najskôr.

1 porcia:

Kcal Sacharidy Vláknina Bielkoviny Tuk
362 44 7 19 12

 

Mango smoothie bowl s makom

Be Social

Podobné recepty

  • Množstvo : 9
  • Porcie : 9
  • Tepelná úprava : 30 Min
Tvarohovo-gaštanový koláč s banánom a čokoládou
  • Množstvo : 2
  • Porcie : 2
  • Tepelná úprava : 10 Min
Miešané vajíčka s paprikou a rybou

Pin It on Pinterest