ovsene susienky plnene chia dzemom

Ovsené sušienky plnené domácim raw džemom

Skvelý recept na ovsené sušienky plnené domácim raw džemom, ktoré sú vhodné na akúkoľvek príležitosť vrátane Valentína či Vianoc. Podobné plnené srdiečka (z bielej múky, cukru a stuženého tuku) sme zvykli robievať na Vianoce, no konečne môžem prehlásiť, že som prišla s chutnou a zdravou alternatívou ktorú si určite zaužijeme.

Sušienky sú vhodné pre rôznych alergikov aj pre vegánov, sú bez vajec aj bez mlieka a takisto bez orechov. Príprava týchto sušienok je jednoduchá a výsledok stojí za to. Milé, chutné a zdravé! :)

Ak v recepte nepoužijete otruby, sušienky budú svetlejšie.

Ingrediencie (na 20ks):

2 hrnčeky ovsených vločiek
1/2 hrnčeka otrúb (alebo ovsených vločiek)
4 PL strúhaného kokosu
1/3 HR kokosového oleja
1/3 HR javorového sirupu/medu
1 PL perníkového korenia
štipka morskej soli

Na džem:

150g jahôd/malín
2 PL chia semienok (kúpite tu)
štipka stévie (v prípade potreby)

Postup:

V mixéri spolu rozmixujeme ovsené vločky, otruby (prípadne nahradené ďalšími ovsenými vločkami) a kokos. Vzniknutú múku vysypeme do misky a zamiešame do nej perníkové korenie, štipku soli a nakoniec roztopený kokosový olej spolu so zvoleným sladidlom. Ak by bolo cesto príliš husté, pridáme aj 1-3 lyžice vody. Vzniknuté cesto vložíme medzi 2 listy papiera na pečenie, natenko vyvaľkáme a vykrajujeme z neho srdiečka (prípadne iné tvary). Následne z každého druhého srdiečka vykrojíme stred. Sušienky poukladáme na plech vystlatý papierom na pečenie a pečieme 25 minút na 165 stupňoch.

Príprava džemu je veľmi jednoduchá. V menšej miske si roztlačíme (alebo rozmixujeme) jahody, prípadne maliny. Zamiešame do nich chia semienka, v prípade potreby aj štipku stévie a necháme odležať aspoň 30 minút, aby nám džem zhustol.

Pre cukrový efekt môžeme ešte pred zliepaním posypať srdiečka s vykrojeným vnútrom preosiatou kokosovou múkou. Na záver potrieme každé vychladnuté, nevykrojené srdiečko lyžičkou džemu a prikryjeme ho srdiečkom s vykrojeným vnútrom. Sušienky skladujeme v uzavretej nádobe.

Kcal Sacharidy Vláknina Bielkoviny Tuk
90 10 2 2 5

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

ovsene susienky plnene chia dzemom

Be Social

Podobné recepty

  • Množstvo : 9
  • Porcie : 9
  • Tepelná úprava : 30 Min
Tvarohovo-gaštanový koláč s banánom a čokoládou
  • Množstvo : 1
  • Porcie : 1
Mango smoothie bowl s makom

Pin It on Pinterest