Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Proteínové granola tyčinky

Proteínové granola tyčinky

Vláčne proteínové granola tyčinky s orechovým maslom - sú perfektné na doplnenie energie počas dňa alebo po tréningu. Vďaka pridanému proteínovému prášku obsahujú veľa bielkovín a viete si ním aj meniť výslednú chuť tyčiniek (vyskúšajte napríklad čokoládové, kokosové alebo ovocné proteíny). Tento recept na zdravý snack zvládne úplne každý, je veľmi jednoduchý a zároveň veľmi chutný :)

Pošlite vaše deti alebo i manžela do kuchyne a nechajte ich pripraviť tieto granola tyčinky pre celý dom. Stačí, ak všetky ingrediencie spolu zmiešate a dáte piecť. Hotovo! Hotové tyčinky si môžete poliať napríklad roztopenou horkou čokoládou či kúskom arašidového alebo iného orechového masla. Takto pripravené fitness tyčinky si zabaľte a majte pripravené v prípade potreby - sú skvelé na raňajky, kedy nestíhate alebo tiež ako desiata, olovrant či snack kedykoľvek počas dňa, keď vám chýba energia. Preto sa hodia najmä do práce, školy či na dlhé cesty.

Bezlepkové granola tyčinky sú tiež bez mlieka a vajec a tým vhodné aj pre alergikov na tieto potraviny. Ak máte radi arašidové maslo, v týchto tyčinkách ho budete zbožňovať! Nezabudnite si pripraviť hneď viac. Dobrú chuť.

Ingrediencie

Postup

  1. Všetky suroviny spolu poriadne rozmiešame a vzniknuté cesto dáme do formy vystlatej papierom na pečenie (s rozmermi zhruba 20x20 cm).
  2. Pečieme ho 20 minút pri 170 stupňoch.
  3. Po dopečení necháme koláč vychladnúť a následne ho nakrájame na 6 tyčiniek.
Čas prípravy30 minút
Výdatnosť6 tyčiniek
Nutričné hodnoty/ 1 tyčinka
KCal232 KCal
Sacharidy38 g
Vláknina4 g
Bielkoviny12 g
Tuky6 g