najlepsie musli tycinky

Tie najlepšie musli tyčinky

Kombinácií na musli (alebo granolové) tyčinky som už vyskúšla viac než dosť, takže je na čase priniesť vám úplného výhercu. Tieto musli tyčinky sú pre nás najlepšie na svete, žiadna kupovaná musli tyčinka sa im chuťovo nevyrovná. Ich príprava je navyše tak jednoduchá, že vám k nej postačí iba 1 miska a 5 minút času.

Pripraviť si ich dokonca môžete ako pečené aj nepečené. Pečené sú chrumkavé a nepečené zase žuvacie, vyberte si teda podľa vlastných preferencií. V prípade, že ich chcete mať nepečené, zamiešajte do cesta aspoň 5 lyžíc masla, arašidového masla alebo orieškového masla.

Už 1 musli tyčinka je skvelým zdrojom vitamínu E, mangánu, fosforu, medi, selénu.

 

Tak dobrú chuť a varujem vás, neochutnávajte cesto počas prípravy, inak skončíte s polovičnou dávkou tyčiniek :)

Ingrediencie (na 8ks):

1,5 hrnčeka ovsených vločiek
50g sušených brusníc (prípadne hrozienok)
40g slnečnicových semienok (prípadne iných)
40g orechov
4-5 PL jablkového pyré
3 PL medu
2 PL kúskov tmavej čokolády
štipka škorice

Postup:

Polovicu hrnčeka ovsených vločiek si rozmixujeme na múku. Všetky ingrediencie spolu poriadne zmiešame v miske. Cesto nadávkujeme do menšej zapekacej formy vystlatej papierom na pečenie a poriadne ho zvrchu zatlačíme. Pečieme ho 20-30 minút na 170 stupňoch, kým vrch nezačne chytať zlatú farbu. Po dopečení necháme cesto vychladnúť a následne ho narežeme na tyčinky. Ak sa náhodou veľmi trúsi, dáme celý koláč ešte aspoň na hodinu do chladničky a rozrežeme ho až potom.

Verzia nepečených tyčiniek:

Polovicu hrnčeka ovsených vločiek si rozmixujeme na múku. Všetky ingrediencie vrátane 5 lyžíc masla, arašidového masla alebo orechového masla spolu zmiešame. Cesto nadávkujeme do papierom na pečenie vystlatej formy, poriadne ho zvrchu zatlačíme a dáme stuhnúť do chladničky aspoň na 8 hodín. Potom cesto narežeme na tyčinky.

Kcal Sacharidy Vláknina Bielkoviny Tuk
182 24 3 4 8

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

najlepsie musli tycinky

Chefshop.sk - Všetko pre kuchárov a cukrárov

Be Social

Podobné recepty

  • Množstvo : 6
  • Porcie : 6
  • Tepelná úprava : 20 Min
proteinove granola tycinky
  • Množstvo : 1
  • Porcie : 1
Malinovo-ananásový krémový smoothie

Pin It on Pinterest