zdrava nepecena kokosova rolada

Zdravá nepečená kokosová roláda

Tak konečne sa mi ju podarilo skonštruovať! :) Zdravá verzia nepečenej kokosovej rolády s minimom pridaného sladidla (medu) a bez pridania masla. Hodí sa ako na bežný deň, tak aj na sviatočný stôl. Chutí ešte lepšie ako tradičná nezdravá verzia, presvedčte sa o tom sami.

Ak si pripravíte aj domáce pohánkové sušienky, na ktoré nájdete jednoduchý recept TU, budete mať túto roládu bez lepku a ešte zdravšiu!

Z nasledovného množstva surovín vám výjde menšia roláda, ktorá sa dá rozkrájať na 15 porcií.

Ingrediencie (na 15 porcií):

170g grahamových sušienok (odporúčam bezlepkové pohánkové sušienky, recept TU)
1-2 PL medu
2-3 PL vody
1 PL kakaa
1 PL mletej kávy

na plnku:
100g kokosu
1 PL med

Postup:

Sušienky si v mixéri rozmixujeme na múku. V miske zmiešame pomleté sušienky s medom, kakaom, mletou kávou a dvoma lyžicami vody. Rukou vypracujeme cesto. Ak je príliš tuhé, pridáme ešte lyžicu vody.

V mixéri si pripravíme kokosovú plnku. Kokos a med spolu rozmixujeme na vysokých otáčkach po dobu 10-15 minút s prestávkami, kým nám nevznikne jemne maslová hmota (kokosové maslo). Čím dlhšie budeme mixovať, tým bude hmota maslovejšia. (Odporúčam používať sekáčik na potraviny a v prípade, že plnka ani po čase nehustne, pridať ešte trocha viac vody).

Medzi dvoma hárkami papiera na pečenie rozvaľkáme cesto na približne 3mm obdlžníkový plát a rovnomerne naňho natrieme kokosovú plnku. Cesto opatrne zrolujeme (pomôžeme si papierom na pečenie) a uložíme do chladničky aspoň na 8 hodín. Potom môžeme roládu nakrájať a posypať strúhaným kokosom.

Kcal Sacharidy Vláknina Bielkoviny Tuk
95 13 0,5 1,5 4

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

zdrava nepecena kokosova rolada

Chefshop.sk - Všetko pre kuchárov a cukrárov

Be Social

Podobné recepty

  • Množstvo : 6
  • Porcie : 6
  • Tepelná úprava : 20 Min
proteinove granola tycinky
  • Množstvo : 8
  • Porcie : 8
  • Tepelná úprava : 45 Min
jogurtovo proteinovy cheesecake

Pin It on Pinterest