zdrave marcipanove gulicky

Zdravé marcipánové guličky v čokoláde

Výborné marcipánové guličky v tenkej čokoládovej vrstve, ktorým určite neodoláte. Je to zdravý dezert z hodnotných surovín, ktorý padne vhod aj ako vianočná dobrota! ;)

1 ks obsahuje až 20% ODD vitamínu E, mangánu a 10% ODD horčíka a medi.

Ingrediencie (na 20ks):

2 hrnčeky lúpaných mandlí* (alebo mandľová múka)
2-3 PL medu
1-2 PL vody
1/2 ČL vanilkového extraktu
1/2 odmerky vanilkového proteínu (voliteľné)

na polevu:

30g tmavej čokolády
1 ČL kokosového oleja

*Mandle môžete zbaviť šupky veľmi jednoducho. V hrnci necháme prevrieť vodu a následne do nej nasypeme mandle. Necháme ich povariť vo vriacej vode presne 1 minútu, precedíme a opláchneme studenou vodou, osušíme utierkou a nakoniec ich jednoducho zbavíme šupky. Nie je to ani veľmi časovo náročné, po niekoľkých kúskoch vám to už určite pôjde od ruky.

Postup:

V mixéri si rozmixujeme všetky suroviny spolu čo najviac dohladka. Začneme s 2 lyžicami medu a 1 lyžicou vody a ak sa zdá hmota príliš tuhá a málo sladká, pridáme ešte po lyžici medu aj vody. V prípade, že chcete v guličkách zvýšiť množstvo bielkovín, pridajte aj 1/2 odmerky vanilkového proteínu.

Zo vzniknutej marcipánovej hmoty vyrobíme guličky.

Vo vodnom kúpeli (alebo v mikrovlnke) si roztopíme čokoládu spolu s lyžičkou kokosového oleja a poriadne ich spolu rozmiešame.

Marcipánové guličky obalíme v roztopenej čokoláde a následne ich uložíme do uzatvárateľnej nádoby a necháme tuhnúť v chladničke aspoň 5 hodín.

Kcal Sacharidy Vláknina Bielkoviny Tuk
90 3 2 3 7

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

zdrave marcipanove gulicky

Be Social

Podobné recepty

  • Množstvo : 15
  • Porcie : 15
  • Tepelná úprava : 15 Min
Ovseno-banánové cookies s proteínom

Pin It on Pinterest