TOP 10 fit recepty s avokádom

Avokádo – buď milované alebo nenávidené ovocie :)

Či už patríte do prvej alebo druhej skupiny, dala som pre vás dokopy tento list 10 najobľúbenejších fit receptov s avokádom. Verím, že na svoje si príde každý a v neposlednom rade verím, že avokádo v týchto podobách zachutí aj tým, ktorí mu doteraz dávali červenú. Nezabudnite, že avokádo musí byť pred konzumáciou zrelé, no nie prezreté – teda na dotyk mierne mäkké a po rozrezaní nemá byť vo vnútri čierne/sivé. Osobne chuťovo preferujem odrodu Haas – teda avokádo s čiernou šupkou.

Nechajte sa inšpirovať a dobrú chuť! :)

K receptu sa dostanete kliknutím na názov receptu. Na konci každého receptu je tiež napísané, v ktorej z kníh daný recept nájdete.


1. Celozrnné hrianky s avokádom, praženicou a reďkovkou

Pre nás stále najobľúbenejšie raňajky! :)

celozrnne hrianky s avokadom, prazenicou a reďkovkou

 

2. Výborná tuniakovo-avokádová pizza so strateným vajíčkom

Výborná tuniakovo-avokádová pizza so strateným vajíčkom, s vysokým obsahom bielkovín a nízkym obsahom sacharidov. Dajte si ju na raňajky, obed či večeru, najlepšie chutí čerstvá.

tuniakovo avokadova pizza so stratenym vajickom

 

3. Výborný avokádovo vajíčkový šalát

Vyskúšajte tento výborný avokádovo vajíčkový šalát plný bielkovín, vitamínov a minerálov. Jedna porcia tohto bezmäsitého šalátu vás poriadne zasýti.

avokadovo vajickovy salat

 

4. Zdravé banány v čokoláde

Máte radi chuť banánov v čokoláde? V tom prípade si túto zdravú verziu plnú vlákniny, vitamínov a minerálov určite obľúbite! Dopriať si ich môžete napríklad aj na raňajky. A nebojte sa, avokádo si v nich naozaj nikto nevšimne ;)

 

5. Odľahčené avokádovo-bazalkové pesto

Vynikajúce krémové avokádovo-bazalkové pesto plné vitamínov a minerálov, s nižším obsahom kalórií a tuku ako tradičné bazalkové pesto. Pesto obsahuje minimálne množstvo sacharidov.

avokadovo bazalkove pesto

 

6. Zdravá čokoládová nátierka

Chuťovo vynikajúca, zdravá čokoládová nátierka ktorá je vhodná ako náhrada za Nutellu či podobné čokoládové nátierky. Obsahuje kvalitné suroviny plné vitamínov a minerálov a zdravé tuky, a preto pri nej nemusíte mať výčitky.

zdrava cokoladova natierka

 

7. Zdravá čokoládová fitness torta „Čokoholik“

Výborná, jednoduchá a zdravá čokoládová fitness torta „Čokoholik“ bez vajec a múky s avokádovo kakaovým krémom. Je jemná, krémová a hlavne čokoládová! Určite si na nej pochutnajú všetci čokoholici ;)

 

8. Ľahký kurací sendvič v šaláte s avokádovým dressingom

Tento ľahký kurací sendvič v šaláte s avokádovým dressingom je v podstate kurací šalát v hravej, obmenenej forme – môžete si ho zrolovať do sendviča alebo rolky. Žiadne pečivo.

 

9. Kukuričné tortilly plnené avokádom a fazuľou

Klasické kukuričné tortilly plnené avokádovo fazuľovou zmesou. Kto chce, môže si do nich tiež pridať mäso a syr. Mňam! Jedlo je navyše bohaté na množstvo vitamínov a minerálov, no najmä na draslík.

kukuricne tortilly s avokadom a fazulou

 

10. Avokádovo kokosové kocky

Ak potrebujete doplniť zdravé tuky, tieto avokádovo kokosové kocky sú na to ako stvorené. Tento zdravý dezert z avokáda a kokosu chutí výborne a poriadne vás zasýti, takže na uspokojenie sladkých chutí a naplnenie žalúdka vám stačí aj jedna kocka.

avokadovo kokosove kocky

 

, , , ,

Pin It on Pinterest

Share This