TOP 10 zdravých receptov na bezmäsité jedlá

Niekedy má človek proste mäsa a rýb dosť a chce si pre zmenu pripraviť zdravý fit obed alebo večeru bez mäsa. Pre niekoho môže byť vymyslieť si bezmäsité jedlo maličkosťou, no pre niekoho zase hlavolamom. Často takto stroskotáme pri jedlách, ktoré robievame stále dookola a tým pádom sa na nich už tak netešíme. Na fitrecepty.sk mám pre vás množstvo inšpirácie na bezmäsité recepty a v tomto konkrétnom článku som si pripravila zoznam vašich 10 najobľúbenejších receptov bez mäsa. Vybrať iba 10 bolo dosť namáhavé, takže ak by ste si chceli pozrieť aj zvyšok bezmäsitých receptov, kliknite sem.

Tak prosím, inšpirujte sa, dúfam že vám bude chutiť! :)

K receptu sa dostanete kliknutím na jeho názov. Na konci každého receptu tiež nájdete informáciu o tom, v ktorej knihe daný recept nájdete – podľa kníh sa totiž varí jednoduchšie :)


1. Cícerové kari s batátmi v kokosovom mlieku

Ak hľadáte inšpiráciu na zdravý, výživný obed s vysokým obsahom vitamínov, minerálov – a možno aj trocha exotický na osvieženie jedálnička, vyskúšajte toto cícerové kari s batátmi v kokosovom mlieku. Zachutilo u nás každému, vyskúšajte toto jedlo tiež.

cicerovi kari s batatmi 2

 

2. Rizoto s červenou repou a kozím syrom

Vynikajúce krémové rizoto s červenou repou a kozím syrom, ktoré môžeme podávať (pre mäsitú obmenu) napríklad aj s poduseným lososom na masle. Cviklovej chute sa v tomto jedle nebojte, vďaka koziemu syru sa zneutralizuje. Mňam!

cviklove rizoto

 

3. Indická kari šošovica

indicka kari sosovica

 

4. Fitness langoše (pečené)

Ak máte radi langoše, no ich klasická verzia je pre vás ťažká na žalúdok a samozrejme hľadáte zdravšiu a diétnejšiu alternatívu, toto je recept pre vás. Vyskúšajte tieto pečené fitness langoše s nižším obsahom tuku, vyšším obsahom bielkovín a vlákniny. Ich cesto je krásne vláčne a tiež dobre zasýtia.

fitness langose pečené

 

5. Celozrnné cestoviny s krémovou bazalkovou omáčkou

Vynikajúce celozrnné cestoviny s krémovou bazalkovou omáčkou s vysokým obsahom bielkovín. Omáčka je lahodná. Ak ste ešte neskúšali nahradiť smotanu v omáčkach napríklad cottage cheese-om, určite mu dajte šancu, uvidíte, že vám zachutí!

Celozrnné cestoviny s krémovou bazalkovou omáckou

 

6. Špenátové guličky

Zdravé špenátové guličky, ktoré môžete podávať ako hlavné jedlo so šalátom, ryžou, či len tak samostatne, alebo ako prílohu k mäsu. V prípade, že sa rozhodnete dať si tieto guličky samostatne napríklad na večeru, odporúčam ich podávať s tzatziki alebo paradajkovou omáčkou. Mňam!

spenatove gulicky

 

7. Lahodná pohánka s mrkvou a pórom

Lahodná pohánka s mrkvou a pórom ktorá zasýti a zahreje. Ideálna na večeru.

lahodna pohanka s mrkvou a porom

 

8. Hubovo-cesnaková ryža s hráškom

Krémová hubovo-cesnaková ryža s hráškom – perfektný obed s nízkym obsahom kalórií a tuku. Ak obľubujete huby a cesnak, zaručujem vám, že si na tomto jedle pochutíte.

hubovo-cesnakova ryza s hraskom

 

9. Pohánkové halušky s jogurtovo-šampiňónovou omáčkou

Vyskúšajte si na obed pripraviť tieto bezlepkové pohánkové halušky s jogurtovo-šampiňónovou omáčkou. Omáčka je diétnejšia ako klasická krémová šampiňónová omáčka, no na chuti jej to naozaj neuberá! S pohánkovými haluškami chutí skvelo.

pohankove halusky s jogurtovo sampinonovou omackou

 

10. Krémové cuketové rizoto

Toto krémové cuketové rizoto nesmie v liste chýbať, je to totiž jeden z vašich úplne najobľúbenejších receptov – čo sa týka jednoduchosti aj chuti. Vyskúšajte ho tiež.

kremove cuketove rizoto

 

 

 

, , , ,

Pin It on Pinterest

Share This