Fit Recepty
Sleduj ma
Fitness tiramisu poháre

Fitness tiramisu poháre

Máte radi tiramisu? Ja teda určite áno! Tentokrát som si pre vás pripravila recept na zdravé fitness tiramisu poháre, ktorými dokážete hravo zahnať chúťky na klasické tiramisu. Ich príprava je dokonca ešte jednoduchšia - stačí všetky suroviny navrstviť do pohárov a skvelý dezert je hotový. Poďte ho vyskúšať :)

Ako základ pre tieto tiramisu poháre som použila jemný nízkotučný tvaroh a krémový syr, ktorý dnes kúpite už v akýchkoľvek potravinách (môže to byť krém Philadelphia či napríklad Bánovecká nátierka). Výbornou alternatívou je ricotta syr, alebo o niečo kalorickejšie mascarpone - ak si chcete vychutnať o čosi hriešnejšiu verziu tohto dezertu.

Možno trochu netradične som sa tento recept rozhodla oživiť o chuť čerstvého banánu a štipky škorice. Recept obsahuje takisto aj vajíčka, ktoré nebudeme tepelne spracovávať, preto vám odporúčam pripravovať tento recept po víkendovej ceste na farmársky trh, kde si viete zohnať čerstvé vajíčka s výbornou chuťou. Prípadne si bielky môžete vyšľahať do hustej peny nad parou.

Tak čo, vyskúšate tento vrstvený tiramisu dezert tiež? Ak áno, budem rada, ak mi napíšete ako vám chutilo, alebo ma označte pri svojich výtvoroch na Instagrame. Prajem dobrú chuť! :)

Recept je z mojej knihy Rýchlo a fit (5 - 30 minút) - kúpite tu.

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Začneme s prípravou espressa, alebo jednoducho kávy, ktorú si zmiešame so škoricou a lyžičkou medu. Odložíme stranou.
  2. Vaječné bielka si na vysokých otáčkach vyšľaháme do tuhej peny. Následne zašľaháme ešte 2 lyžičky medu a odložíme stranou.
  3. Ďalej si rovnako vyšľaháme aj krémový syr s tvarohom, opäť s dvoma lyžičkami medu.
  4. Do vyšľahaného krémového syru s tvarohom opatrne primiešame sneh a zľahka miešame dovtedy, kým sa nám neurobí z týchto dvoch častí homogénna hmota.
  5. Všetko máme pripravené, môžeme sa pustiť do skladania nášho fit tiramisu pohára. Začneme vrstvou piškót, ktoré si pred umiestnením na dno pohára namočíme v pripravenej káve.
  6. Pokračujeme vrstvou banánu nakrájaného na tenké kolieska.
  7. Poslednou vrstvou je pripravený krém. Postup zopakujeme ešte raz tak, že poukladáme na seba vrstvu kávových piškót, banánu a krému.
  8. Takto navrstvený pohár už iba cez sitko poprášime kakaom a máme ho hotový.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty /
KCal450 KCal
Sacharidy66 g
Vláknina2 g
Bielkoviny27 g
Tuky8 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu