Fit Recepty
Sleduj ma
Fitness tiramisu poháre

Fitness tiramisu poháre

Máte radi tiramisu? Ja teda určite áno! Tentokrát som si pre vás pripravila recept na zdravé fitness tiramisu poháre, ktorými dokážete hravo zahnať chúťky na klasické tiramisu. Ich príprava je dokonca ešte jednoduchšia - stačí všetky suroviny navrstviť do pohárov a skvelý dezert je hotový. Poďte ho vyskúšať :)

Ako základ pre tieto tiramisu poháre som použila jemný nízkotučný tvaroh a krémový syr, ktorý dnes kúpite už v akýchkoľvek potravinách (môže to byť krém Philadelphia či napríklad Bánovecká nátierka). Výbornou alternatívou je ricotta syr, alebo o niečo kalorickejšie mascarpone - ak si chcete vychutnať o čosi hriešnejšiu verziu tohto dezertu.

Možno trochu netradične som sa tento recept rozhodla oživiť o chuť čerstvého banánu a štipky škorice. Recept obsahuje takisto aj vajíčka, ktoré nebudeme tepelne spracovávať, preto vám odporúčam pripravovať tento recept po víkendovej ceste na farmársky trh, kde si viete zohnať čerstvé vajíčka s výbornou chuťou. Prípadne si bielky môžete vyšľahať do hustej peny nad parou.

Tak čo, vyskúšate tento vrstvený tiramisu dezert tiež? Ak áno, budem rada, ak mi napíšete ako vám chutilo, alebo ma označte pri svojich výtvoroch na Instagrame. Prajem dobrú chuť! :)

Ingrediencie

Postup

  1. Začneme s prípravou espressa, alebo jednoducho kávy, ktorú si zmiešame so škoricou a lyžičkou medu. Odložíme stranou.
  2. Vaječné bielka si na vysokých otáčkach vyšľaháme do tuhej peny. Následne zašľaháme ešte 2 lyžičky medu a odložíme stranou.
  3. Ďalej si rovnako vyšľaháme aj krémový syr s tvarohom, opäť s dvoma lyžičkami medu.
  4. Do vyšľahaného krémového syru s tvarohom opatrne primiešame sneh a zľahka miešame dovtedy, kým sa nám neurobí z týchto dvoch častí homogénna hmota.
  5. Všetko máme pripravené, môžeme sa pustiť do skladania nášho fit tiramisu pohára. Začneme vstvou piškót, ktoré si pred umiestnením na dno pohára namočíme v pripravenej káve.
  6. Pokračujeme vrstvou nakrájaného banánu na tenké kolieska.
  7. Poslednou vrstvou je pripravený krém. Postup zopakujeme ešte raz tak, že poukladáme na seba vrstvu kávových piškót, banánu a krému.
  8. Takto navrstvený pohár už iba cez sitko poprášime kakaom a máme hotovo.
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal398 KCal
Sacharidy54 g
Vláknina2 g
Bielkoviny26 g
Tuky9 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu