Fit Recepty
Sleduj ma
Škoricovo broskyňová kukuričná kaša

Škoricovo broskyňová kukuričná kaša

Ak chcete pre zmenu na raňajky nahradiť ovsenú kašu niečím iným, skúste napríklad túto zdravú škoricovo-broskyňovú kukuričnú kašu. Takisto vás poriadne zasýti na niekoľko hodín a určite si na nej aj pochutnáte. Pripraviť si ju môžete s ľubovoľným mliekom, či už kravským alebo rastlinným (odporúčam rastlinné mlieko, napríklad orechové, kokosové či ovsené) - stále bude chutiť výborne.

Táto zdravá kukuričná kaša je bohatá na vitamíny B skupiny, vitamín A, D, fosfor, železo, selén aj horčík. Je ideálna na raňajky, keďže jej príprava je extrémne jednoduchá a rýchla, no zároveň vás kaša zasýti na dlhšiu dobu a vy sa tak môžete naštartovať do nového dňa plný energie. Potrebujete iba 5 ingrediencií, z toho dve sú samozrejme kukuričná kaša a vami zvolené mlieko. Kaša je sladená iba medom, ale pokiaľ chcete znížiť množstvo sacharidov, môžete med vynechať či nahradiť ho stéviou. Škoricovo broskyňová kukuričná kaša je nízkokalorická a nízkotučná.

Pridajte si do kaše kúsok škorice, ktorá ju obohatí o novú chuť a vôňu. Táto kukuričná kaša je výborná s nakrájanou broskyňou, no použiť môžete samozrejme akékoľvek iné obľúbené ovocie. Posypte ju ešte orechmi, hrozienkami, prípadne ďalším sušeným ovocím a podávajte ešte teplú. Samozrejme, môžete si vytvoriť aj iné verzie podľa vašej fantázie - kukuričnú kašu si na raňajky určite zamilujete :)

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Polentu v hrnci zmiešame so škoricou, medom a mliekom.
  2. Za častého miešania privedieme kašu k varu a miešame, kým nedosiahneme požadovanú konzistenciu kaše. Ak treba, prilejeme ešte trochu mlieka.
  3. Hotovú kašu vylejeme do misky, pridáme nakrájanú broskyňu a servírujeme.
  4. Kašu tiež môžeme posypať hrozienkami a orechmi.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty /
KCal358 KCal
Sacharidy72 g
Vláknina1 g
Bielkoviny12 g
Tuky2 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu