Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Škoricovo broskyňová kukuričná kaša

Škoricovo broskyňová kukuričná kaša

Ak chcete pre zmenu na raňajky nahradiť ovsenú kašu niečím iným, skúste napríklad túto zdravú škoricovo-broskyňovú kukuričnú kašu. Takisto vás poriadne zasýti na niekoľko hodín a určite si na nej aj pochutnáte. Pripraviť si ju môžete s ľubovoľným mliekom, či už kravským alebo rastlinným (odporúčam rastlinné mlieko, napríklad orechové, kokosové či ovsené) - stále bude chutiť výborne.

Táto zdravá kukuričná kaša je bohatá na vitamíny B skupiny, vitamín A, D, fosfor, železo, selén aj horčík. Je ideálna na raňajky, keďže jej príprava je extrémne jednoduchá a rýchla, no zároveň vás kaša zasýti na dlhšiu dobu a vy sa tak môžete naštartovať do nového dňa plný energie. Potrebujete iba 5 ingrediencií, z toho dve sú samozrejme kukuričná kaša a vami zvolené mlieko. Kaša je sladená iba medom, ale pokiaľ chcete znížiť množstvo sacharidov, môžete med vynechať či nahradiť ho stéviou. Škoricovo broskyňová kukuričná kaša je nízkokalorická a nízkotučná.

Pridajte si do kaše kúsok škorice, ktorá ju obohatí o novú chuť a vôňu. Táto kukuričná kaša je výborná s nakrájanou broskyňou, no použiť môžete samozrejme akékoľvek iné obľúbené ovocie. Posypte ju ešte orechmi, hrozienkami, prípadne ďalším sušeným ovocím a podávajte ešte teplú. Samozrejme, môžete si vytvoriť aj iné verzie podľa vašej fantázie - kukuričnú kašu si na raňajky určite zamilujete :)

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Polentu v hrnci zmiešame so škoricou, medom a mliekom.
  2. Za častého miešania privedieme kašu k varu a miešame, kým nedosiahneme požadovanú konzistenciu kaše. Ak treba, prilejeme ešte trochu mlieka.
  3. Hotovú kašu vylejeme do misky, pridáme nakrájanú broskyňu a servírujeme.
  4. Kašu tiež môžeme posypať hrozienkami a orechmi.
Kniha Fit recepty 2
Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal320 KCal
Sacharidy63 g
Vláknina4 g
Bielkoviny12 g
Tuky1 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu