Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravá Piña Colada

Zdravá Piña Colada

Máte radi osviežujúcu piña coladu? V tom prípade si ju určite skúste pripraviť v tejto zdravej verzii, ku ktorej príprave budete potrebovať iba 2 základné suroviny. Je sladučká, no úplne bez cukru a doposiaľ chutila úplne každému, kto ju ochutnal.

Mnohí z nás v lete podľahnú túžbe po miešaných nápojoch. Klasická piña colada však väčšinou obsahuje zmes smotany, ananásu, alkoholu, rôznych ochutených sirupov a množstva cukru. V niektorých prípadoch v nej ovocie ani nenájdete. Je teda poriadne bohatá na cukry, tuky a tiež kalórie. Jeden takýto drink môže obsahovať aj stovky kalórií, čím sa ľahko vyrovná plnohodnotnému jedlu. My si však chceme vychutnať tento letný nápoj bez výčitiek, a preto si túto piña coladu prichystáme v zdravej a odľahčenej verzii, ktorá dodá našim telám množstvo vitamínov, no tiež potešenie na jazyku.

Aby ste dosiahli neodolateľnú krémovosť, určite v recepte použite plnotučné kokosové mlieko z plechovky, nie teda z kartónu. Kokosové mlieko v recepte dopĺňa sladký, no zároveň osviežujúci ananás, kúsky ľadu a v prípade záujmu môžete pridať aj strúhaný kokos na posypanie.

Vyčarujte si tento zdravý exotický nápoj z ananásu a kokosového mlieka a užite si leto, ako sa patrí. Či už si do tejto zdravej piña colady primiešate alkohol alebo nie, to už nechám na vás a na príležitosti, pre ktorú tento drink pripravujete. Z tejto piña colady si dokonca môžete pripraviť aj zdravé nanuky, stačí, ak zmes nadávkujete do formičiek na nanuky a dáte zamraziť, mňam!

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Ingrediencie

  • 1 plechovka kokosového mlieka (plnotučného) (odporúčam toto)
  • 2 plechovky ananásu vo vlastnej šťave (alebo 500g čerstvého ananásu)
  • 1 HR ľadových kociek
  • kokos na posypanie (odporúčam tento)

Postup

  1. Všetky ingrediencie okrem kokosu na posypanie spolu zmixujeme v mixéri.
  2. Mixujte asi pol minúty.
  3. Pina coladu servírujte ihneď po vymixovaní.
  4. Posypte ju kokosom, prípadne ozdobte kúskom ananásu.
  5. Ak robíte nanuky, stačí ak vzniknutú pina poladu vylejete do formičiek na nanuky a necháte v mrazničke aspoň 2 hodiny.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy7 minút
Výdatnosť5 porcií
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal245 KCal
Sacharidy19 g
Vláknina2 g
Bielkoviny2 g
Tuky17 g

Pre viac podobných receptov klikni na kategórie nižšie

Bez cukruVegánskeBez lepkuKokosSmoothies a limonády bez cukru
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu