Fit Recepty
Sleduj ma
Zlaté mlieko (vegan)

Zlaté mlieko (vegan)

Skúšali ste už zlaté mlieko? Tomuto aromatickému nápoju s korením sa v ajurvéde pripisuje množstvo zdravotných benefitov. Je bohaté na antioxidanty, má protizápalové účinky a pomôže aj proti stresu. Nájdete v ňom zaujímavé spojenie kurkumy, škorice, čierneho korenia, zázvoru a javorového sirupu. Pripravte si ho podľa tohto jednoduchého receptu, ktorý je zároveň vhodný aj pre vegánov.

Základom zlatého mlieka je kvalitná kurkuma. Určite nevynechajte ani čerstvo namleté čierne korenie, vďaka ktorému sa kurkumín biologicky aktivuje, čím bude pre telo vstrebateľnejší. V recepte na zlaté mlieko môžete použiť mletý, prípadne aj čerstvo nastrúhaný zázvor - čerstvým tak umocníte ešte viac jeho výraznú chuť. Ak použijete čerstvý zázvor, odporúčam nápoj pred podávaním precediť cez sitko. Použiť môžete ovsené, kokosové či mandľové mlieko, podľa vašej preferencie. Ja v tomto recepte najradšej používam ovsené, pretože je najviac krémové.

Jedna porcia tohto nápoja obsahuje len niečo cez 100 kcal.

Zlaté mlieko je perfektný teplý nápoj, ktorým sa môžete zahriať počas chladných dní a zároveň prospieť svojmu zdraviu. Je skutočne chutné, ak ste ho ešte neskúšali, dajte mu šancu. Najlepšie chutí teplé :)

Recept je z mojej knihy Rýchlo a fit (5 - 30 minút) - kúpite tu.

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. V hrnci privedieme mlieko k varu.
  2. Potom mlieko zmiešame so všetkými zvyšnými surovinami a varíme ho na minimálnom plameni ešte približne 3 minúty (nenecháme ho už prevrieť).
  3. Zlaté mlieko odstavíme z tepla a podávame ho ideálne teplé.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty /
KCal114 KCal
Sacharidy20 g
Vláknina1 g
Bielkoviny1 g
Tuky3 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu