Fit Recepty
Sleduj ma
Cícerové cestoviny bez múky

Cícerové cestoviny bez múky

Taliansky večer už klope na dvere, ale vy ste akurát zahájili bezmúčny týždeň, alebo aj dva? Nezúfajte. Pre všetkých nadšencov zdravej alternatívy múky predstavujem recept na cícerové cestoviny. A nemajte strach, chutia naozaj výborne.

Tieto vynikajúce domáce cestoviny bez múkyplné bielkovín, vlákniny pre lepšie trávenie, obsahujú veľa vitamínov a minerálov a zároveň menej sacharidov. Navyše sú veľmi rýchlo hotové, a to už do 15 minút aj s varením. Áno, je to neuveriteľné, ale v tomto prípade skutočne možné! Predstava rýchlej a nutrične hodnotnej večere nebola nikdy dostupnejšia.

Cícer je skutočný bielkovinový kráľ a v kuchyni s ním vyčaríte množstvo rýchlych, zdravých a jednoduchých receptov. Vyskúšajte tieto zdravé cícerové cestoviny, ktoré si môžete veľmi rýchlo pripraviť naslano aj nasladko, napríklad s bryndzou, tvarohom, cottage syrom, mletými orechmi či kvalitným džemom a vyčariť si tak z nich zdravú večeru či obed. Cestoviny z cíceru sú trochu tuhšie ako múčne cestoviny, avšak veľmi chutné a skvelo zasýtia. Navyše majú príjemnú, jemne orieškovú chuť.

Zdravé cícerové cestoviny bez múky vďaka ich hlavnej ingrediencii obsahujú potrebnú dávku železa a sú vhodné aj pre celiatikov. Cícerovú múku kúpite v každom veľkom supermarkete alebo v internetových obchodoch so zdravými potravinami.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Cícerovú múku si v miske poriadne vymiešame s vajíčkami a sformujeme cesto.
  2. Vzniknuté cesto vyvaľkáme na (cícerovou múkou) pomúčenej doske a nakrájame na obdĺžniky alebo štvorčeky. Tie môžeme v strede stlačiť a vytvoriť tak tzv. motýliky.
  3. Nakrájané cestoviny vhodíme do vriacej osolenej vody a varíme zhruba 2-3 minúty, kým cestoviny nevyplávajú na povrch.
  4. Cestoviny precedíme, opláchneme pod tečúcou vodou a podávame teplé naslano, nasladko alebo čisté.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal438 KCal
Sacharidy43 g
Vláknina17 g
Bielkoviny26 g
Tuky12 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu