Fit Recepty
Sleduj ma
Citrónovo-ovocné muffiny z ovsených vločiek

Citrónovo-ovocné muffiny z ovsených vločiek

Zdravé muffiny z ovsených vločiek so sviežim citrónovým nádychom a sezónnym ovocím. Neobsahujú žiaden pridaný tuk, no aj napriek tomu sú perfektne vláčne. Tieto muffiny bez múky s nízkym obsahom kalórií sú perfektné napríklad na raňajky, ale aj ako dezert ku káve či pohostenie pre hostí. Citrónovo-ovocné muffiny z ovsených vločiek sú osviežujúce, zdravé a ľahko stráviteľné - chutiť budú určite každému.

Ak ste milovník muffiniek, túto verziu z ovsených vločiek s citrónovou príchuťou a bobuľovým ovocím musíte vyskúšať. Príprava tohto receptu je opäť veľmi jednoduchá, budete potrebovať iba dobrý mixér s ostrými nožmi a objemnou miskou (odporúčam tento) , kde si rozmixujete ovsené vločky a neskôr len zmiešate s ostatnými surovinami. Zvládne to každý začiatočník v kuchyni.

Tieto roztomilé, a v neposlednom rade aj zdravé citrónové muffiny môžete podávať poliate jogurtom a posypané ríbezľami alebo čučoriedkami. Môžete ich tiež poliať roztopenou horkou čokoládou alebo ozdobiť kokosovou šľahačkou. Sú lákavé nie len pre dospelých, ale aj pre deti - upečte ich radšej viac, inak sa môže stať, že vám nič neostane :)

1 hrnček = 250 ml

Ingrediencie

Postup

  1. Ovsené vločky si rozmixujeme (prípadne pomelieme) na jemnú múku.
  2. K rozmixovaným vločkám pridáme zvyšné suché suroviny.
  3. Následne ich zmiešame s mokrými surovinami, najemno roztlačeným banánom a na záver do cesta primiešame čučoriedky a ríbezle.
  4. Cesto nadávkujeme do 10 silikónových muffinových formičiek a muffiny pečieme dozlatista 35 minút pri 180 stupňoch.
Čas prípravy45 minút
Výdatnosť10 muffinov
Nutričné hodnoty/ 1 muffin
KCal101 KCal
Sacharidy17 g
Vláknina2 g
Bielkoviny3 g
Tuky2 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu