Fit Recepty
Sleduj ma
Fit Maxi King torta

Fit Maxi King torta

Ak miluješ sladkosť Maxi King, tak túto tortu musíš vyskúšať. Fit Maxi King torta v sebe ukrýva vrstvy nadýchanej tvarohovej náplne, kakaového cesta, karamelu a jemne chrumkavej čokolády na vrchu posypanej orieškami. Navyše je táto Maxi King torta vo fit verzii bez pridaného cukru, na celú tortu vám postačí 7 lyžíc xylitolu alebo podobného sladidla a 100 g datlí. Pochváliť sa môže vysokým obsahom bielkovín a vlákniny. Ak takéto nepečené dezerty miluješ, určite si recept ulož a vyskúšaj ho čím skôr.

Recept je veľmi jednoduchý, treba sa však pripraviť na menší neporiadok v kuchyni, ktorý je pri takýchto nepečených dezertoch samozrejmosťou. V každom prípade torta určite stojí za to! Je tiež celkom sýta, výjde z nej 12 kúskov slušnej veľkosti.

Základ karamelovej vrstvy tvoria datle a arašidové maslo. Datle nezabudnite namočiť do teplej vody aspoň 30 minút dopredu, aby zmäkli a dali sa tak jednoducho rozmixovať. Pre ešte autentickejšiu karamelovú chuť si do nej však môžete pridať aj karamelové flavdrops (odporúčam tieto) . Do tejto vrstvy môžete pridať aj viac vody ako je uvedené v recepte, ak máte radšej roztekajúci sa karamel.

Pri príprave roztopenej čokolády odporúčam pridať do nej aj trochu kokosového mlieka, vďaka ktorému by pri rezaní torty nemala čokoláda popukať.

V prípade že by ste chceli ešte viac navýšiť obsah bielkovín v torte, môžete do tvarohovej náplne pridať za odmerku proteínu (ideálne vanilkového). Prípadne pridajte aj za odmerku proteínu do korpusu, no budete musieť odobrať z ovsených vločiek a kakaa.

Túto tortu sme si doma ihneď obľúbili a už teraz sa teším na to, kedy ju znova pripravím. Ak túto Maxi King tortu v mojom fit prevedení vyskúšate, isto mi napíšte, aký mala u vás doma úspech - budem sa tešiť :)

Ingrediencie

Postup

 1. V miske si zmiešame orechové maslo s jablkovým pyré, kakaom, xylitolom a najemno pomletými ovsenými vločkami.
 2. Rukou rozpracujeme lepivejšie cesto a následne ho zatlačíme na spodok tortovej formy. Ak sa cesto veľmi lepí, ruky si môžeme potrieť trochou oleja.
 3. V ďalšej miske si pomocou metličky vymiešame tvaroh s jogurtom a xylitolom.
 4. Do takmer vriaceho mlieka vysypeme želatínu a miešame ju, pokým sa neroztopí (odporúčam robiť to v menšom hrnčeku).
 5. Následne do želatíny pridáme 2 lyžice tvarohového krému a poriadne ho rozmiešame. Želatínovú zmes vylejeme do pripraveného tvarohového krému.
 6. Krém rozmiešame pomocou metličky a polovicu krému vylejeme na pripravený korpus.
 7. Tortu dáme zatiaľ do chladničky.
 8. V sekáčiku (odporúčam tento) si následne dohladka rozmixujeme odmočené a precedené datle s arašidovým maslom, vodou, soľou a škoricou. Pridať môžeme ak karamelové flavdrops pre ešte autentickejšiu karamelovú chuť. Ak je karamel príliš hustý, pridáme ešte trochu vody.
 9. Hotovú karamelovú vrstvu navrstvíme na sčasti ztuhnutú tvarohovú vrstvu a následne tortu pokryjeme zvyškom tvarohového krému. Tortu dáme opäť do chladničky.
 10. V mikrovlnke alebo nad parou si roztopíme čokoládu s kokosovým mliekom a olejom, dobre zamiešame a vzniknutú čokoládu bez hrudiek vylejeme na vrch torty.
 11. Oriešky rozdrvíme na malé kúsky a posypeme nimi tortu.
 12. Maxi King tortu dáme stuhnúť aspoň na 6 hodín do chladničky.
Čas prípravy35 minút
Výdatnosť12 krajcov
Nutričné hodnoty/ 1 krajec
KCal234 KCal
Sacharidy29 g
Vláknina3 g
Bielkoviny12 g
Tuky10 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu