Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravé karamelovo-čokoládové tyčinky

Zdravé karamelovo-čokoládové tyčinky

Máte radi sladké tyčinky? Potom vyskúšajte túto zdravšiu alternatívu - jednoduché a výživné karamelovo-čokoládové tyčinky bez múky. Skúste vymeniť komerčné sladkosti s cukrom a stuženým tukom za tieto zdravé tyčinky bez rafinovaného cukru, plné kvalitných surovín, minerálov a zdraviu prospešných tukov. Chutia naozaj fantasticky a v priereze vyzerajú dokonale!

Tyčinky sú sladené datľami a medom a vďaka ovseným vločkám a kokosovej múke sú obohatené o vlákninu. Sú celkom sýte, takže sa vám pri nich nestane to, čo pri ich kupovanej verzii - nebudete mať nutkanie zjesť celú dávku tyčiniek na posedenie. Ak doma nemáte mandľové maslo, nižšie nájdete veľmi jednoduchý návod ako si ho pripraviť. Prípadne ho môžete nahradiť aj arašidovým či kešu maslom.

*Mandľové maslo si vyrobíte veľmi jednoducho. Potrebujete k tomu iba mandle a veľa trpezlivosti. Mandle mixujeme v sekáčiku potravín 15-20 minút na vysokých otáčkach. Najjednoduchšie to ide s 2 a viac hrnčekmi mandlí. Ak sa rozsekané mandle počas mixovania prilepia na kraje mixéra, treba ich stále pridať k zvyšku hmoty.

Doprajte si tieto zdravé a na prípravu jednoduché domáce karamelovo-čokoládové tyčinky, zamilujete si ich hneď na prvé ochutnanie.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

 1. Ovsené vločky si rozmixujeme na hladkú múku.
 2. V miske ich následne zmiešame s kokosovou múkou, medom, roztopeným kokosovým olejom a vanilkovým extraktom.
 3. Vznikne nám husté cesto, ktoré rozotrieme do malej formy vystlanej papierom na pečenie alebo vystriekanej olejom. Ja som použila tortovú formu s priemerom 15 cm.
 4. Cesto pečieme 15 minút na 180 stupňoch do zlatista.
 5. Kým sa cesto pečie, pripravíme si karamelovú vrstvu.
 6. V mixéri si rozmixujeme mandľové maslo s datlami a lyžičkou vanilkového extraktu dohladka (trvá to zhruba 5 minút).
 7. Túto karamelovú hmotu rozotrieme na vychladnuté cesto.
 8. Ako poslednú si vo vodnom kúpeli roztopíme čokoládu s lyžičkou kokosového oleja.
 9. Roztopenú čokoládu vylejeme na vrch koláča a uložíme ho na 30 minút do mrazničky.
 10. Po 30 minútach môžeme koláč nakrájať na tenké tyčinky alebo ešte lepšie, premiestniť ho do chladničky a nechať ho tam stuhnúť počas noci a nakrájať ho až ráno.
 11. Tyčinky skladujeme v chladničke vo vzduchotesnej nádobe.
Kniha Fit recepty 2
Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy30 minút
Výdatnosť10 tyčiniek
Nutričné hodnoty/ 1 tyčinka
KCal175 KCal
Sacharidy17 g
Vláknina3 g
Bielkoviny3 g
Tuky10 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu