Fit Recepty
Sleduj ma
Mandľové jednohubky s datľovou plnkou

Mandľové jednohubky s datľovou plnkou

Niekedy človeka prepadne starý známy pocit: Mám chuť na niečo dobré. Dal by som si niečo fajné. Vtedy je dôležité mať pripravenú zásobu zdravej sladkosti, aby ste si jej prípadné vyjedenie nemuseli potom vyčítať. Práve mandľové jednohubky s datľovou plnkou zastupujú zdravý, rýchly a chutný dezert, dokonca bez múky a lepku.

Sympatické mandle sa právom hrdia titulom kráľovné orechov a datle zasa titulom najmenšie zdravé sladkosti na svete. Datle sú už samy osebe výživným sladkým občerstvením, pretože obsahujú vápnik, aminokyseliny, mangán, meď, horčík, železo, draslík aj fosfor. Pri tomto zložení by bolo hriechom nevymyslieť skvelú receptúru, ktorou datľová plnka rozhodne je. Mandle zase účinne pôsobia proti cukrovke, podporujú zdravé srdce, kosti a zuby. Prospievajú vášmu mozgu a ak chcete maškrtiť a chudnete, mandle vám s tým rady pomôžu.

Vyskúšajte túto neodolateľnú kombináciu jemne chrumkavého mandľového základu, naplneného sladučkou a šťavnatou datľovou náplňou. Tieto malé mandľové keksíky sú ideálnym snackom počas dňa a tiež sa hodia ako nutrične hodnotné občerstvenie na túry. Dokonalé skĺbenie chutí v tomto malom dezerte vás isto príjemne prekvapí. Vegánsku verziu si pripravíte jednoducho, zamenením medu za iné likvidné sladidlo.

Tieto chutné a zdravé mandľové keksíky s datľovou plnkou sú jemne chrumkavým a vláčnym dezertom, ktorý sa skvelo hodí k čaju, káve alebo poháru mlieka.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Všetky suroviny na cesto si spolu zmiešame v mise a dáme odležať na 30 minút do chladničky.
  2. V mixéri si zatiaľ rozmixujeme datle spolu s citrónovou šťavou a vanilkovým extraktom na pastu.
  3. Cesto vyberieme z chladničky a položíme ho na plech vystlatý papierom na pečenie.
  4. Prikryjeme ho druhým papierom na pečenie a vyvaľkáme do tvaru obdĺžnika. Čím užší a dlhší obdĺžnik urobíte, tým viac jednohubiek vám z cesta vznikne.
  5. Keď je cesto vyvaľkané, nanesieme naňho pozdĺžne plnku zhruba 0,5 cm od jedného kraja.
  6. Druhú stranu cesta (na ktorej nie je plnka) preložíme cez plnku a zarovnáme okraje.
  7. Vzniknutú rolku opatrne rozrežeme nožom na malé kúsky (neoddeľujeme ich od seba, rozpadli by sa) a dáme piecť na 180 stupňov po dobu 10-15 minút, dohneda.
Čas prípravy25 minút
Výdatnosť12 krajcov
Nutričné hodnoty / 1 krajec
KCal130 KCal
Sacharidy10 g
Vláknina2 g
Bielkoviny3 g
Tuky9 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu