Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravý kakaový koláč s kyslým mliekom

Zdravý kakaový koláč s kyslým mliekom

Jednoduchý a zdravý kakaový koláč s kyslým mliekom a ovsenými vločkami, bez pridaného oleja. K jeho príprave vám dokonca postačí iba 5 základných surovín. Neobsahuje vajcia ani orechy, je teda vhodný aj pre alergikov na tieto potraviny. Je zároveň bez múky, cesto je tvorené ovsenými vločkami. Odbehnite si do kuchyne na 5 minút a pripravte si tento jednoduchý a chutný kakaový koláč z 5 surovín.

Ak vám v chladničke stojí kyslé mlieko (nemyslím však to normálne mlieko, ktoré vám tam stojí už druhý mesiac) a neviete, ako ho spotrebovať, mám pre vás skvelý tip. Budete potrebovať len ovsené vločky, med a kakao. Trochu prášku do pečiva, nech sa dejú zázraky, prípadne ešte kúsky tmavej čokolády pre vylepšenie. Tento zdravý kakaový koláč je tak jednoduchý, že ho zvládne dokonca aj každý chlap a dieťa - nie len zjesť, ale aj pripraviť! Koláč je síce nízkotučný, a teda i pomerne nízkokalorický, no na chuti mu to vôbec neuberá. Je tiež bez vajec a bez orechov, vďaka čomu si ho môžu vychutnať aj alergici na tieto suroviny.

Rozvoňajte si váš domov vôňou čerstvého kakaového koláča, ktorý poteší vaše chuťové poháriky aj bruško. Podávať ho môžete napríklad s kokosovou šľahačkou a ovocím alebo jogurtom. Zdravý kakaový koláč s kyslým mliekom sa hodí aj na raňajky či k poobedňajšej kávičke.

1 hrnček = 250 ml

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Všetky ingrediencie spolu poriadne rozmiešame.
  2. V prípade záujmu môžeme do cesta primiešať aj kúsky horkej čokolády.
  3. Cesto vylejeme do silikónovej alebo papierom na pečenie vystlatej formy (s priemerom zhruba 25cm) a koláč pečieme 40-45 minút pri 180 stupňoch.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy50 minút
Výdatnosť10 krajcov
Nutričné hodnoty / 1 krajec
KCal122 KCal
Sacharidy20 g
Vláknina4 g
Bielkoviny5 g
Tuky3 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu