Fit Recepty
Sleduj ma
Antistresová levanduľovo-čučoriedková zmrzlina

Antistresová levanduľovo-čučoriedková zmrzlina

Pripravte si túto jednoduchú domácu levanduľovú zmrzlinu s čučoriedkami a kokosovým mliekom, ktoré sa postará o jej lahodnú, jemne kokosovú chuť. Levanduľa má prirodzene ukľudňujúce vlastnosti a tým pôsobí na organizmus antistresovo. Som si ale istá, že už len jej vôňa a chuť na vás zapôsobí tak, že vás zbaví všetkých starostí :)

Dlho som plánovala použiť levanduľu v nejakom dezerte, no stále som pred tým mala trochu rešpekt. Napokon som sa ale odhodlala a skúsila takúto zmrzlinu a veru, dobre som urobila! Táto zdravá levanduľová zmrzlina je bohatá na zdravé tuky, vitamíny a antioxidanty. Ak si v nej chcete navýšiť obsah bielkovín, odporúčam do nej pridať vanilkový či kokosový proteínový prášok. Krásnu fialovú farbu tejto levanduľovej zmrzline vyčaria čučoriedky, ktoré sú jedným z najbohatších zdrojov vitamínu C a antioxidantov. Sušenú levanduľu kúpite v predajniach so sypanými čajmi alebo cez internet. V zmrzline pre najlepší výsledok určite použite plnotučné kokosové mlieko z plechovky.

Túto zmrzlinu z levandule a čučoriedok si môžu vychutnať vegáni, aj všetci s intoleranciou na laktózu.

Ak máte radi levanduľu v akejkoľvek podobe, určite túto zdravú levanduľovú zmrzlinu vyskúšajte.

Ingrediencie

Postup

  1. Kokosové mlieko necháme prevrieť.
  2. Následne do neho vmiešame sušenú levanduľu a necháme ju 5 minút lúhovať.
  3. Následne kokosové mlieko precedíme cez sitko do mixéra. Ku kokosovému mlieku pridáme med, mrazené čučoriedky, vanilkový extrakt a v prípade záujmu aj proteínový prášok.
  4. Zmes rozmixujeme dohladka v mixéri (odporúčam tento) a následne ju vylejeme do uzatvárateľnej nádoby, ktorú uložíme aspoň na 6 hodín do mrazničky.
  5. Zmrzlinu vyberieme aspoň 5 minút pred podávaním, aby sa dala pekne servírovať.
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť6 porcií
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal288 KCal
Sacharidy19 g
Vláknina1 g
Bielkoviny2 g
Tuky23 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu