Fit Recepty
Sleduj ma
Božský avokádovo–vajíčkový wrap

Božský avokádovo–vajíčkový wrap

Receptov na rýchle, zdravé a jednoduché wrapy nikdy nie je dosť :) Božský avokádovo-vajíčkový wrap je presne taký. Zasýti, dodá zdravé tuky aj bielkoviny a chutí vynikajúco.

Kombinácia avokáda s vajíčkom je naozaj božská. A tento zdravý wrap s avokádom a vajíčkami je toho skvelým dôkazom.

Avokádo je chutné tropické ovocie s vysokým obsahom kvalitných mastných kyselín a dôležitých vitamínov. Vajíčka obsahujú veľa bielkovín aj zdravé tuky, a preto neodmysliteľne patria do zdravého jedálnička väčšiny ľudí. Okrem bielkovín obsahujú vitamíny, najmä skupiny B, vitamín E a minerálne látky ako vápnik, horčík, fosfor, draslík či sodík. Preferujem vajíčka z voľného chovu, alebo domáce vajíčka, ktoré majú vyrovnanejší pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín.

Samozrejme nesmie chýbať mäso a zelenina. Použijeme plátky kvalitnej šunky a chrumkavú reďkovku. Alebo použite zelený šalát, či polníček. Jednoducho si môžete tento wrap zakaždým obmeniť podľa surovín, ktoré máte po ruke. Vegetariáni pokojne vynechajú šunku a i tak si vedia vykúzliť zdravý a chutný wrap.

Tortilla, tenká chlebová placka do ktorej všetko krásne zrolujeme a úžasné jedlo je na svete! Kaloricky sa jedna sýta porcia pohybuje okolo 520 kcal.

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

  • 1 celozrnná tortilla (45 g)
  • 1/2 zrelého avokáda
  • 50 g kvalitnej šunky
  • 2 vajcia (uvarené na tvrdo)
  • 3 reďkovky
Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Vajíčka uvaríme vo vode na tvrdo - vajcia dáme do menšieho hrnca, zalejeme ich dostatočným objemom vody a dáme ich variť (po tom, čo voda prevrie, ich varíme 8 minút).
  2. Avokádo roztlačíme v miske pomocou vidličky na pyré, ktorým potrieme tortillu po celej ploche. Na tortillu poukladáme plátky šunky a nadrobno nakrájané a očistené reďkovky.
  3. Napokon pridáme aj uvarené, očistené a nadrobno nakrájané vajcia na tvrdo.
  4. Tortillu napevno zrolujeme a prekrojíme v strede na polovicu. Wrap môžeme podávať studený alebo teplý. Pred podávaním ho môžeme ohriať (napríklad v mikrovlnnej rúre pri 900 W 40 sekúnd).

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy20 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty /
KCal519 KCal
Sacharidy30 g
Vláknina9 g
Bielkoviny30 g
Tuky29 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu