Fit Recepty
Sleduj ma
Celozrnné jablkové knedličky

Celozrnné jablkové knedličky

Na jeseň sú vďačné jedlá z jabĺk, kedy je ich sezóna a môžete si z nich pripraviť jedlá plné vitamínov, ktoré sú zdravé a rýchle na prípravu. Tieto celozrnné jablkové knedličky obsahujú minimum surovín, preto si ich uvaríte jednoducho a rýchlo.

Jablko zásobí telo energiou a dobre vás zasýti. Jeho účinky a obsah vitamínov blahodarne pôsobia na ľudský organizmus a účinne si poradí aj s rôznymi zdravotnými ťažkosťami. Celozrnné jablkové knedličky navyše nezaťažia vašu štíhlu líniu, pretože jablko je ľahko stráviteľné, plné vlákniny, podporuje trávenie, vyčistí organizmus a účinkuje v prospech chudnutia. Spolu s celozrnnou múkou vytvoria jablká chutné, sladké hlavné jedlo plné vlákniny.

Lahodná - pokojné jesenné večery navodzujúca - vôňa škorice v kombinácii s jablkom dotvára skvelú chuť knedličiek. Navyše aj škorica podporuje trávenie, pretože zrýchli váš metabolizmus, už malé množstvo zaženie chuť na sladké a udrží vaše telo fit. Jablko a škorica sú napríklad výbornou dvojicou podporujúcou detox.

Vyskúšajte tento skutočne rýchly a jednoduchý recept na zdravé a fit celozrnné jablkové knedličky, ktoré obohatia vaše telo aj chuťové poháriky o parádny zážitok. Podávať ich môžete napríklad posypané mletými orechmi či tvarohom.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Jablká nastrúhame na strúhadle, zmiešame s múkou a škoricou a necháme odležať v chladničke zhruba hodinu.
  2. Potom z hmoty tvarujeme guľky zhruba o veľkosti golfovej loptičky, obalíme v troche celozrnnej múky a varíme vo vriacej, osolenej vode, dokým nevyplávajú na povrch.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal352 KCal
Sacharidy64 g
Vláknina12 g
Bielkoviny10 g
Tuky2 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu