Fit Recepty
Sleduj ma
Cviklový smoothie so špenátom a chia

Cviklový smoothie so špenátom a chia

Pripravte si na ráno takúto vitamínovú bombu v podobe smoothie z červenej repy, v kombinácii so špenátom, malinami, banánom a chia semienkami. Na spestrenie chutí odporúčam pridať aj zopár lístkov mäty. Verím, že tejto kombinácii neodoláte :)

Tento chutný a zdravý cviklový smoothie so špenátom a chia semienkami je bohatý na vlákninu a zároveň je nízkokalorický. Hodí sa ako rýchle naštartovanie dňa pred raňajkami alebo ako výživný nápoj medzi jedlami, na doplnenie vitamínov a minerálov. Jedna porcia tohto smoothie je bohatá najmä na vitamíny C, A, B6, no telo zásobí aj dobrou dávkou mangánu, kyseliny listovej, horčíka, železa, vápnika a medi. Chia semienka sa zase postarajú o zásobu omega 3 mastných kyselín.

Do smoothie môžeme pridať čerstvé alebo mrazené maliny. Ak použijeme mrazené, smoothie bude krémovejší a ešte osviežujúcejší. Smoothie je veľmi rýchly na prípravu, na stole ho budete mať do 5 minút.

Ak obľubujete cviklu, určite tento zdravý smoothie skúste. Verím, že si túto zaujímavú kombináciu obľúbite rovnako, ako ja.

Ingrediencie

  • 1 menšia cvikla
  • 2 hrste baby špenátu
  • 1 banán
  • 100 g malín
  • 2 PL chia semienok (odporúčam tieto)
  • mäta (voliteľné)

Postup

  1. Cviklu očistíme a špenát prepláchneme.
  2. V mixéri rozmixujeme všetky suroviny spolu s 200 ml vody dohladka. Môžeme pridať aj zopár lístkov mäty.
  3. Smoothie podávame čím skôr.
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal158 KCal
Sacharidy24 g
Vláknina10 g
Bielkoviny5 g
Tuky3 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu