Fit Recepty
Sleduj ma
Limetkovo kokosové chia poháre

Limetkovo kokosové chia poháre

Ak hľadáte recept na zdravé, osviežujúce a tak trocha exotické raňajky, skúste tieto limetkovo kokosové chia poháre. Už jedna porcia obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a vlákniny, vďaka ktorej vás poriadne zasýti a pripraví do nového, skvelého dňa. Tento recept je tiež vhodný pre vegetariánov i vegánov a prakticky pre všetkých milovníkov výživných a chutných dezertov.

Odporúčam použiť rastlinné mlieko, najlepšie kokosové alebo mandľové. Vo vegan verzii nahraďte med javorovým sirupom.

Vďaka avokádu sú tieto poháre bohaté na draslík, vlákninu, horčík, omega 3 aj vitamín B6 a C. Chia semienka sú veľmi bohaté na vlákninu, B vitamíny a antioxidanty. Obsahujú 5x viac vápnika v porovnaní s mliekom, ktorý je navyše v tejto forme ľahšie stráviteľný. Kombináciou avokáda a chia semienok nám vznikne hustejší puding plný vlákniny a zdravých tukov.

Pred podávaním si tieto limetkovo kokosové chia poháre určite ozdobte aj kokosovou šľahačkou a kôrou z limetky - budú tak neodolateľné! Vychutnajte si ich na raňajky alebo kedykoľvek počas dňa.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Všetky ingrediencie (okrem chia semienok) spolu rozmixujeme dohladka, potom do nich primiešame chia semienka a vzniknutý puding vylejeme do dvoch pohárov.
  2. Poháre dáme na noc do chladničky aby chia semienka nabrali na objeme a puding sa zahustil.
  3. Nakoniec môžeme poháre dozdobiť kokosovou šľahačkou a nastrúhanou kôrou z limetky.
Kniha Fit recepty 2
Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal385 KCal
Sacharidy34 g
Vláknina13 g
Bielkoviny6 g
Tuky23 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu