Fit Recepty
Sleduj ma
Mandľovo-ovsená bábovka s kokosovou polevou

Mandľovo-ovsená bábovka s kokosovou polevou

Chutná a zdravá mandľovo-ovsená bábovka s makom či chia semienkami, poliata lahodnou kokosovou polevou. Je jednoduchá, sýta, chutná a hlavne ľahko stráviteľná vďaka použitiu ovsenej a mandľovej múky. Pridajte do nej vaše obľúbené suroviny a vychutnajte si ju pokojne aj na raňajky, so šálkou čaju. Milujem tie dni, keď si môžem dopriať zákusok na raňajky!

Ak si chcete oživiť raňajkový rituál a dopriať si nový zákusok, vyskúšajte túto bábovku z ovsených vločiek a mandlí. Obsahuje len kvalitné suroviny a dobre vás naštartuje do nové dňa. Chia semienka alebo mak, pridať do nej môžete čokoľvek, čo máte radi. Napríklad aj kúsky tmavej čokolády. Spolu s kávou počas poobedňajšej prestávky či ako zákusok na nedeľné poobedie - čas a priestor na túto bábovku s kokosovou polevou sa skrátka nájde vždy.

A rozhodne nevynechajte polevu z kokosového mlieka. Rozplynie sa vám na jazyku a dodá bábovke nové spektrum chutí. V recepte na cesto bábovky môžete použiť ľubovoľné mlieko, preto odporúčam použiť najmä kokosové alebo mandľové, prípadne ovsené - aby to všetko spolu krásne ladilo. Verím, že vás táto zdravá bábovka z mandlí a ovsených vločiek presvedčí, že stojí za vyskúšanie.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Kokosové mlieko v plechovke dáme na noc do chladničky.
  2. V miske si dohromady zmiešame ovsenú múku, mandľovú múku, prášok do pečiva a mak (prípadne chia semienka).
  3. Do zmesi pridáme mlieko, med, vajcia a cesto poriadne vymiešame. Do cesta môžeme v tomto kroku pridať aj kúsky tmavej čokolády.
  4. Vzniknuté cesto vylejeme do silikónovej bábovkovej formy a pečieme 35 minút pri 180 stupňoch do zlatista.
  5. Hotovú bábovku necháme vychladnúť, a potom ju polejeme stuhnutou časťou kokosového mlieka ktorá sa za noc vytvorila vo vrchnej časti plechovky.
  6. Bábovku môžeme na záver posypať mandľovými lupienkami.
Kniha Fit recepty 3
Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy45 minút
Výdatnosť12 krajcov
Nutričné hodnoty/ 1 krajec
KCal155 KCal
Sacharidy13 g
Vláknina3 g
Bielkoviny6 g
Tuky8 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu