Fit Recepty
Sleduj ma
Mandľovo-ovsená bábovka s kokosovou polevou

Mandľovo-ovsená bábovka s kokosovou polevou

Chutná a zdravá mandľovo-ovsená bábovka s makom či chia semienkami, poliata lahodnou kokosovou polevou. Je jednoduchá, sýta, chutná a hlavne ľahko stráviteľná vďaka použitiu ovsenej a mandľovej múky. Pridajte do nej vaše obľúbené suroviny a vychutnajte si ju pokojne aj na raňajky, so šálkou čaju. Milujem tie dni, keď si môžem dopriať zákusok na raňajky!

Ak si chcete oživiť raňajkový rituál a dopriať si nový zákusok, vyskúšajte túto bábovku z ovsených vločiek a mandlí. Obsahuje len kvalitné suroviny a dobre vás naštartuje do nové dňa. Chia semienka alebo mak, pridať do nej môžete čokoľvek, čo máte radi. Napríklad aj kúsky tmavej čokolády. Spolu s kávou počas poobedňajšej prestávky či ako zákusok na nedeľné poobedie - čas a priestor na túto bábovku s kokosovou polevou sa skrátka nájde vždy.

A rozhodne nevynechajte polevu z kokosového mlieka. Rozplynie sa vám na jazyku a dodá bábovke nové spektrum chutí. V recepte na cesto bábovky môžete použiť ľubovoľné mlieko, preto odporúčam použiť najmä kokosové alebo mandľové, prípadne ovsené - aby to všetko spolu krásne ladilo. Verím, že vás táto zdravá bábovka z mandlí a ovsených vločiek presvedčí, že stojí za vyskúšanie.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Kokosové mlieko v plechovke dáme na noc do chladničky.
  2. V miske si dohromady zmiešame ovsenú múku, mandľovú múku, prášok do pečiva a mak (prípadne chia semienka).
  3. Do zmesi pridáme mlieko, med, vajcia a cesto poriadne vymiešame. Do cesta môžeme v tomto kroku pridať aj kúsky tmavej čokolády.
  4. Vzniknuté cesto vylejeme do silikónovej bábovkovej formy a pečieme 35 minút pri 180 stupňoch do zlatista.
  5. Hotovú bábovku necháme vychladnúť, a potom ju polejeme stuhnutou časťou kokosového mlieka ktorá sa za noc vytvorila vo vrchnej časti plechovky.
  6. Bábovku môžeme na záver posypať mandľovými lupienkami.
Čas prípravy45 minút
Výdatnosť12 krajcov
Nutričné hodnoty / 1 krajec
KCal155 KCal
Sacharidy13 g
Vláknina3 g
Bielkoviny6 g
Tuky8 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu