Fit Recepty
Sleduj ma
Ovsená kaša "čučoriedkový cheesecake"

Ovsená kaša "čučoriedkový cheesecake"

Ak hľadáte stále nové inšpirácie na ovsené či iné raňajkové kaše, ste na správnom mieste. Tentokrát som si pre vás pripravila delikátnu ovsenú kašu s názvom "čučoriedkový cheesecake". Pri tejto kaši zistíte, že aj taká malá zmena ako je pridanie gréckeho jogurtu v kombinácii s čučoriedkami, vyčarí úplne nové chute. Ovsená kaša je bohatá na vlákninu a komplexné sacharidy - na ráno je teda ako vyšitá. Neváhajte a vyskúšajte ju už dnes!

Príprava ovsenej kaše trvá len pár minút, no získaná energia z takýchto raňajok poslúži aj na niekoľko hodín. Ak ste ešte ovsené kaše nikdy neskúšali, rozhodne odporúčam vyskúšať túto ovsenú kašu s príchuťou čučoriedkového cheesecake. Čučoriedky sú jedným z najbohatších zdrojov vitamínu C a antioxidantov. Pridať ich do svojho jedálnička, a to hneď ako prvé jedlo dňa, je teda určite dobrý nápad.

Pokiaľ máte problémy s kravským mliekom, grécky jogurt môžete nahradiť za sójový. Takýmto spôsobom si jednoducho vykúzlite vegan verziu tejto ovsenej kaše. Ovsená kaša "čučoriedkový cheesecake" je nízkokalorická, no za to plná chutí.

Ovsené kaše sú vhodné aj pre najmenších. Sladké raňajky sú predsa pre deti hotové lákadlo. Túto zdravú kašu môžete ozdobiť ovocím, prípadne posypať kúskami čokolády. A nezabudnite si pozrieť aj ďalšie recepty na ovsené kaše, ktoré tu pre vás mám.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. V hrnci privedieme vodu k varu.
  2. Do vody pridáme ovsené vločky a kašu uvaríme domäkka.
  3. Keď sú vločky mäkké a pohltili všetku vodu, kašu odstavíme z tepla a vmiešame do nej sladidlo, škoricu, grécky jogurt a čučoriedky.
  4. Kašu môžeme podávať teplú alebo studenú.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy8 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal282 KCal
Sacharidy47 g
Vláknina10 g
Bielkoviny10 g
Tuky3 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu