Fit Recepty
Sleduj ma
Ovsená kaša "čučoriedkový cheesecake"

Ovsená kaša "čučoriedkový cheesecake"

Ak hľadáte stále nové inšpirácie na ovsené či iné raňajkové kaše, ste na správnom mieste. Tentokrát som si pre vás pripravila delikátnu ovsenú kašu s názvom "čučoriedkový cheesecake". Pri tejto kaši zistíte, že aj taká malá zmena ako je pridanie gréckeho jogurtu v kombinácii s čučoriedkami, vyčarí úplne nové chute. Ovsená kaša je bohatá na vlákninu a komplexné sacharidy - na ráno je teda ako vyšitá. Neváhajte a vyskúšajte ju už dnes!

Príprava ovsenej kaše trvá len pár minút, no získaná energia z takýchto raňajok poslúži aj na niekoľko hodín. Ak ste ešte ovsené kaše nikdy neskúšali, rozhodne odporúčam vyskúšať túto ovsenú kašu s príchuťou čučoriedkového cheesecake. Čučoriedky sú jedným z najbohatších zdrojov vitamínu C a antioxidantov. Pridať ich do svojho jedálnička, a to hneď ako prvé jedlo dňa, je teda určite dobrý nápad.

Pokiaľ máte problémy s kravským mliekom, grécky jogurt môžete nahradiť za sójový. Takýmto spôsobom si jednoducho vykúzlite vegan verziu tejto ovsenej kaše. Ovsená kaša "čučoriedkový cheesecake" je nízkokalorická, no za to plná chutí.

Ovsené kaše sú vhodné aj pre najmenších. Sladké raňajky sú predsa pre deti hotové lákadlo. Túto zdravú kašu môžete ozdobiť ovocím, prípadne posypať kúskami čokolády. A nezabudnite si pozrieť aj ďalšie recepty na ovsené kaše, ktoré tu pre vás mám.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. V hrnci privedieme vodu k varu.
  2. Do vody pridáme ovsené vločky a kašu uvaríme domäkka.
  3. Keď sú vločky mäkké a pohltili všetku vodu, kašu odstavíme z tepla a vmiešame do nej sladidlo, škoricu, grécky jogurt a čučoriedky.
  4. Kašu môžeme podávať teplú alebo studenú.
Kniha Fit recepty 3
Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy8 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal282 KCal
Sacharidy47 g
Vláknina10 g
Bielkoviny10 g
Tuky3 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu