Fit Recepty
Sleduj ma
Ovseno-banánový smoothie

Ovseno-banánový smoothie

Tento vynikajúci ovseno-banánový smoothie s datľami a škoricou je dokonalou voľbou pre zdravé a výživné raňajky. Smoothie je sladený iba ovocím a má perfektnú konzistenciu a chuť. Je nutrične hodnotný, rýchly a jednoduchý na prípravu a ako stvorený na raňajky. Recept je síce trocha neštandardný, možno ste o takejto kombinácii ešte nepočuli, ALE - naozaj odporúčam vyskúšať ho, neoľutujete.

Tento zdravý ovseno banánový smoothie obsahuje až 40% ODD vitamínu B-6, 30% ODD vitamínu E, 25% ODD vápnika a tiež zhruba 10% ODD železa, medi, vitamínu D, A, mangánu a horčíka. Bohatý je na vlákninu a má nízky obsah tuku.

Smoothie je skvelou možnosťou aj na uponáhľané rána - ingrediencie stačí rozmixovať v mixéri a vziať si ich so sebou do práce či školy. Ak si chcete tento ovsený smoothie s banánom dopriať ešte v hustejšej a osviežujúcejšej konzistencii, odporúčam deň predtým banán nakrájať na kolieska a zamraziť ho. Ja mám celkovo rada, keď je v smoothie niečo mrazené, má potom krémovejšiu a chutnejšiu konzistenciu. Väčšinou preto použijem mrazené ovocie alebo ľad.

V prípade záujmu si do smoothie-ho môžete pridať aj proteínový prášok a zvýšiť v ňom tak obsah bielkovín. V takom prípade odporúčam znížiť množstvo datlí na polovicu. Tento zdravý banánový smoothie s ovsenými vločkami je aj poriadne sýty a hravo svojím zložením nahradí plnohodnotné raňajky.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Všetky ingrediencie spolu rozmixujeme v mixéri čo najviac dohladka.
  2. Smoothie odporúčam skonzumovať ihneď, prípadne si ho preniesť v termohrnčeku.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal290 KCal
Sacharidy58 g
Vláknina8 g
Bielkoviny5 g
Tuky3 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu