Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Tropical smoothie na imunitu

Tropical smoothie na imunitu

Smoothie je skvelou formou, ako dodať telu poriadnu dávku vitamínov, minerálov a vlákniny a podporiť tak imunitu, najmä v sychravejších obdobiach. Aj keď je smoothie niečo, na čo si spomenieme najmä v horúcom lete, práve na jeseň a na jar je obzvlášť prospešný pre udržanie si zdravia a celkovej vitality. Vyskúšajte napríklad tento chutný tropical smoothie na imunitu.

Receptov na smoothie je nespočetne veľa, vmiešať doň môžete skutočne čokoľvek podľa svojich predstáv, preto určite vyskúšajte aj túto kombináciu s pomarančom, mangom, banánom a špenátom. Tropické ovocie ešte doplní význačná chuť zázvoru, ktorý má na naše zdravie všemožné blahodárne účinky. Okrem podpory trávenia tiež znižuje hladinu cukru v krvi, pôsobí protizápalovo, dodá telu bohatú dávku antioxidantov a zmierňuje bolesti pri menštruácii.

Verím, že aj v tejto perfektnej kombinácii ovocia a zeleniny si na ňom určite pochutíte ;)

Ak by ste chceli tento zdravý tropical smoothie na imunitu obohatiť o zdroj bielkovín a zároveň dosiahnuť krémovejšiu konzistenciu, môžete namiesto vody použiť biely jogurt (najlepšie grécky). Na 1 porciu tento smoothie obsahuje až:

Vitamín A: 116% ODD Vitamín C: 200% ODD Kyselina listová: 40% ODD Mangán, vitamín B6: 30% ODD Meď: 15% ODD Riboflavín: 15% ODD Tiamín: 15% ODD Vitamín E: 13% ODD Železo, vápnik: 10% ODD Fosfor, niacín: 6% ODD

Ingrediencie

  • 2 pomaranče
  • 1 banán
  • 1 mango
  • 2 cm zázvoru
  • 1 hrnček vody (prípadne bieleho jogurtu)
  • 100 g čerstvého špenátu

Postup

  1. Ovocie očistíme, umyjeme a nakrájame na menšie kúsky.
  2. Špenát poriadne umyjeme.
  3. Všetky suroviny spolu s vodou alebo jogurtom poriadne rozmixujeme v mixéri (odporúčam tento) .
  4. Smoothie podávame najlepšie ihneď.
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal193 KCal
Sacharidy40 g
Vláknina8 g
Bielkoviny4 g
Tuky0 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu