Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravé cícerové halušky bez múky

Zdravé cícerové halušky bez múky

Na každého to raz príde. Chuť na pravé slovenské jedlo. Halušky. V predstavách si už pražíte slaninku na panvici a máte jemnú bryndzovú chuť na jazyku. A potom si poviete. Tentoraz by to mohlo ísť aj zdravšie.

Pripravila som si pre vás recept na zdravé cícerové halušky bez múky, pretože vás mám rada a chcem aj vášmu telu dopriať pôžitok z novej alternatívy chutného, zdravého a jednoduchého jedla. Na tieto fit halušky potrebujeme iba 4 suroviny.

Cícer je skutočná bielkovinová bomba a určite ste už jeho čaro spoznali v ďalších rôznych prevedeniach od nátierok až po šaláty, ktoré vás zasýtia, a ukrývajú v sebe mnoho vlákniny pre lepšie trávenie. Zdravé cícerové halušky bez múky navyše vďaka ich hlavnej ingrediencii obsahujú potrebnú dávku železa a keďže sú bez lepku, sú vhodné aj pre celiatikov.

Tieto bezlepkové cícerové halušky majú mierne orieškovú chuť a v porovnaní s bežnými haluškami oveľa viac bielkovín, vlákniny, vitamínov, minerálov a menej sacharidov. Pripraviť si ich môžete naslano alebo nasladko - s bryndzou, tvarohom, cottage syrom, mletými orechmi či kvalitným džemom. Cícerovú múku si môžete pripraviť s pomocou kvalitného mixéra aj doma, no kúpite ju aj na internete alebo vo väčších supermarketoch.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. V mise si zmiešame cícerovú múku s vodou a vajíčkom.
  2. Vzniknuté cesto bude redšie ako klasické, čo je v poriadku.
  3. Cesto hádžeme cez haluškovač do vriacej, osolenej vody a varíme, kým halušky nevyplávajú navrch (cca 2-3 minúty).
  4. Hotové halušky precedíme a podávame teplé so zvolenou oblohou.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy8 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal214 KCal
Sacharidy22 g
Vláknina5 g
Bielkoviny14 g
Tuky6 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu