Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravé cícerové halušky bez múky

Zdravé cícerové halušky bez múky

Na každého to raz príde. Chuť na pravé slovenské jedlo. Halušky. V predstavách si už pražíte slaninku na panvici a máte jemnú bryndzovú chuť na jazyku. A potom si poviete. Tentoraz by to mohlo ísť aj zdravšie.

Pripravila som si pre vás recept na zdravé cícerové halušky bez múky, pretože vás mám rada a chcem aj vášmu telu dopriať pôžitok z novej alternatívy chutného, zdravého a jednoduchého jedla. Na tieto fit halušky potrebujeme iba 4 suroviny.

Cícer je skutočná bielkovinová bomba a určite ste už jeho čaro spoznali v ďalších rôznych prevedeniach od nátierok až po šaláty, ktoré vás zasýtia, a ukrývajú v sebe mnoho vlákniny pre lepšie trávenie. Zdravé cícerové halušky bez múky navyše vďaka ich hlavnej ingrediencii obsahujú potrebnú dávku železa a keďže sú bez lepku, sú vhodné aj pre celiatikov.

Tieto bezlepkové cícerové halušky majú mierne orieškovú chuť a v porovnaní s bežnými haluškami oveľa viac bielkovín, vlákniny, vitamínov, minerálov a menej sacharidov. Pripraviť si ich môžete naslano alebo nasladko - s bryndzou, tvarohom, cottage syrom, mletými orechmi či kvalitným džemom. Cícerovú múku si môžete pripraviť s pomocou kvalitného mixéra aj doma, no kúpite ju aj na internete alebo vo väčších supermarketoch.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. V mise si zmiešame cícerovú múku s vodou a vajíčkom.
  2. Vzniknuté cesto bude redšie ako klasické, čo je v poriadku.
  3. Cesto hádžeme cez haluškovač do vriacej, osolenej vody a varíme, kým halušky nevyplávajú navrch (cca 2-3 minúty).
  4. Hotové halušky precedíme a podávame teplé so zvolenou oblohou.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy8 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal214 KCal
Sacharidy22 g
Vláknina5 g
Bielkoviny14 g
Tuky6 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu