Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravé pekanové tyčinky

Zdravé pekanové tyčinky

Zdravá dobrota s použitím zdravých tukov, ktorá vás zasýti a uspokojí chute na sladké. Tieto zdravé pekanové tyčinky sú skvelým zákuskom počas dňa či ako snack do práce, školy alebo na cesty. Kokosová múka ich obohacuje o vlákninu a vďaka nej si viete tieto pekanové tyčinky pripraviť úplne bez lepku. Pekanové orechy im zase dodávajú tú správnu, chrumkavú a špecifickú pekanovú chuť.

Tieto bezlepkové tyčinky vyzerajú a voňajú úplne skvelo. U nás doma tieto zdravé pekanové tyčinky zmizli veľmi rýchlo, no ešte šťastie, že sú domáce a sú zhotovené zo zdravých surovín, na čele je kokosová múka, med a orechy. Uvidíte sami, keď vám pri pečení rozvoňajú celý byt, ako sa vám spustia slinky a táto zdravá dobrota sa stane pravidelným zákuskom aj u vás doma. Odporúčam ich však najmä ako energetické tyčinky na cesty či túry. Vášmu telu totiž dodajú hodnotnú energiu a živiny.

Pokiaľ zbožňujete pekanové orechy a kokosovú chuť tak ako ja, určite si tieto tyčinky pripravte. Môžete ich pred podávaním ešte poliať roztopenou tmavou čokoládou. Budú tak už absolútne neodolateľné. Mňam!

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Suroviny na cesto si spolu poriadne rozmiešame.
  2. Keď je cesto hotové, vylejeme ho do olejom vystriekanej alebo papierom na pečenie vystlatej formy na pečenie (s rozmerom zhruba 20x20cm).
  3. Korpus pečieme 15 minút pri 180 stupňoch.
  4. Po dopečení cesto zvrchu zatlačíme lyžicou, aby ostalo pekne rovné a bez hrbolčekov.
  5. Medzičasom si pripravíme polevu. V menšom hrnci roztopíme kokosový olej s medom a spolu ich povaríme zhruba 2 minúty.
  6. Do hrnca následne pridáme zvyšné suroviny a polevu poriadne premiešame.
  7. Vzniknutú pekanovú polevu vylejeme na upečený korpus a celý koláč dáme piecť ešte na 20 minút pri 180 stupňoch.
  8. Po dopečení necháme koláč vychladnúť a následne ho dáme stuhnúť do chladničky aspoň na 6 hodín.
  9. Potom koláč nakrájame na tyčinky a môžeme ho servírovať.
Kniha Fit recepty 3
Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy45 minút
Výdatnosť9 tyčiniek
Nutričné hodnoty/ 1 tyčinka
KCal210 KCal
Sacharidy11 g
Vláknina4 g
Bielkoviny3 g
Tuky17 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu