Fit Recepty
Sleduj ma
Diétne karfiolové "halušky" s bryndzou

Diétne karfiolové "halušky" s bryndzou

Kombinácia zeleniny a bryndze nikdy nesklame. V tomto recepte som s bryndzou skombinovala karfiol, ktorý nám posekaný nadrobno poslúži ako náhrada za halušky. Diétne karfiolové "halušky" s bryndzou chuťovo pripomínajú bryndzové halušky, avšak predstavujú jedlo bohaté na bielkoviny a vlákninu, ktoré je na druhej strane nízkosacharidové a nízkokalorické. Vyskúšajte ich napríklad na večeru :)

Na prípravu týchto halušiek z karfiolu budete potrebovať iba 4 suroviny a menej ako 20 minút času. Ako bonus sú tieto halušky bez lepku, vychutnať si ich tak môžu bez obáv i celiatici. 1 porcia z dvoch navyše obsahuje iba 395 kcal a 8 g sacharidov, a na druhej strane až 38 g bielkovín. To sú skutočne parádne hodnoty, ak potrebujete do svojho jedálnička napasovať ničo nízkosacharidové a veľa bielkovín.

Vďaka tomu, že bryndzu zmiešame s tvarohom, nám vznikne chutná omáčka, ktorá má nižší obsah tuku, a teda aj kalórií. Takúto bryndzovú omáčku rada používam aj pri klasickom recepte na bryndzové halušky, jedlo krásne odľahčí a osvieži.

Bryndzové halušky z karfiolu odporúčam podávať spolu s opečenou kvalitnou šunkou a pažítkou. A tí z vás, ktorí si radi doprajú viac tuku, si ich smelo môžu naservírovať s opečenou slaninou.

Tak čo, vyskúšate tieto diétne halušky z karfiolu? Prajem vám dobrú chuť :)

Ingrediencie

 • 1 karfiol (približne 400 g)
 • 125 g bryndze
 • 150 g nízkotučného roztierateľného tvarohu
 • 150 g kvalitnej šunky
 • olivový olej na postriekanie panvice (voliteľné) (kúpite tu)

Postup

 1. Vo väčšom hrnci necháme zovrieť vodu.
 2. Karfiol očistíme, umyjeme a rozoberieme na ružičky.
 3. Ružičky karfiolu dáme variť nad paru po dobu 10 minút, varíme ich do mäkka.
 4. Následne ich vyberieme z hrnca a nakrájame na drobné halušky.
 5. Karfiolové halušky dáme do teplého hrnca bez vody, kde ich zmiešame s bryndzou a tvarohom. Ak sa bryndza nerozpúšťa, môžeme všetko spolu ohriať na slabom plameni.
 6. Na rozpálenej panvici si opečieme na drobné kocky nakrájanú šunku do zlatista. V prípade potreby panvicu predom postriekame trochou oleja (kúpite tu) .
 7. Karfiolové halušky podávame s opečenou šunkou a môžeme pridať aj pažítku.
Čas prípravy20 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal395 KCal
Sacharidy8 g
Vláknina6 g
Bielkoviny38 g
Tuky21 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu