Fit Recepty
Sleduj ma
Domáce arašidovo banánové maslo

Domáce arašidovo banánové maslo

Jedli by ste arašidové maslo na dózy? Nie ste sami, ja tiež! Ak si ale strážite líniu, určite vám nemusím pripomínať, že arašidové maslo je napriek vysokému obsahu bielkovín aj kalorickou a tukovou bombou, čo znamená že ho celé zjesť bohužiaľ nemôžeme. Teda aspoň nie na jedno posedenie.

Tak som teda hútala, ako by sa dalo pripraviť čosi nízkokalorickejšie, chuťovo veľmi podobné arašidovému maslu.. a skúsila nasledujúcu kombináciu. Upozorňujem však, že toto domáce arašidovo banánové maslo nechutí (vďaka pridaniu banánu) úplne ako arašidové maslo, ale zaručene chutí dobre a rozhodne stojí za vyskúšanie. Menej kalórii predsa znamená viac pôžitku, a pokiaľ máte radi banány, prídete si určite na svoje.

Má tiež množstvo využitia. Môžete ho zjesť len tak, dať si ho na vaše zdravé palacinky, wafle, do jogurtu, ovsenej kaše alebo použiť ako plnku do koláču.

Na celý recept (cca 200g) pripadá zhruba 810 kcal, 27g proteínu, 37g sacharidov, 9 g vlákniny, 64g tuku. Bežné arašidové maslo (200g) obsahuje zhruba 1176 kcal, 50g proteínu, 40g sacharidov, 100g tuku.

Viac chuti, menej výčitiek, čo poviete?

Ingrediencie

Postup

  1. Arašidy si opražíme na suchej panvici (približne 3-4 minúty), kým sa nezačnú trochu pripekať. Pre dosiahnutie najlepšej chuti použite lúpané nesolené arašidy.
  2. Opražené arašidy dáme do mixéra spolu s banánom a kokosovým olejom a mixujeme takmer dohladka.
  3. Ak to nejde úplne dohladka, môžete sa uspokojiť s "crunchy" maslom s malými kúskami arašidov alebo si pomôžte tyčovým mixérom.
  4. Takto vyrobené maslo skladujeme v chladničke v uzavretej nádobe a spotrebujeme najlepšie do 5 dní.
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal810 KCal
Sacharidy37 g
Vláknina9 g
Bielkoviny27 g
Tuky64 g
...
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu

✉️ Pošli mi svoj obľúbený recept.

Rada varíš zdravo a chceš zverejnit svoj obľúbený recept na Fit Recepty ?
Pošli mi ho emailom a rada ho odskúšam a zverejním.