Fit Recepty
Sleduj ma
Jablkovo-tekvicová omáčka

Jablkovo-tekvicová omáčka

Sladká, zdravá jablkovo-tekvicová omáčka alebo džem s vysokým obsahom vitamínu A. Ak zbožňujete chuť tekvice nasladko, túto omáčku si isto zamilujete! Perfektne sa hodí do všetkých vašich obľúbených jedál ako napríklad palaciniek, či k pečivu. Táto nízkotučná a nízkokalorická omáčka z jabĺk a tekvice váš očarí príjemnou sladko hrejivou chuťou, a keďže obsahuje med, je ideálnou náhradou za klasické džemy.

Zabaľte deťom do školy desiatu s touto sladkou omáčkou, alebo si navrstvite raňajkové poháre - napríklad v kombinácii jogurt, ovsené vločky a táto jablkovo-tekvicová omáčka. Alebo si ňou polejte vaše obľúbené wafle - odporúčam Proteínové wafle/lievance bez múky .

Jeseň je predsa plná jabĺk a tekvice. Využite sezónne obdobie a spojte tieto dve chutné a zdravé ingrediencie plné vitamínov. Pridaním škorice nádherne zvýraznite všetky chute tejto sladkej omáčky a jej príprava nie je vôbec zložitá. Keďže obsahuje iba med a prírodný, ovocný cukor z jabĺk, je rozhodne zdravšou verziou pre milovníkov džemov a sladkých raňajok.

Zber jabĺk a tekvicová sezóna znie hneď o niečo lákavejšie. Pripravte si poriadne zásoby, pretože keď raz túto omáčku vyskúšate, budete ju robiť pravidelne. Predstavte si kombináciu čerstvo upečeného tekvicového koláča poliateho touto horúcou omáčkou - kto z vás je už v kuchyni?

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Všetky suroviny dáme do hrnca alebo hlbšej panvice a prikryté ich dusíme 30-40 minút do mäkka.
  2. Keď sú jablká aj tekvica zmäknuté, rozmixujeme obsah hrnca na jemné pyré.
  3. Vzniknutú omáčku môžeme podávať teplú alebo studenú.
  4. Omáčku skladujeme v chladničke a spotrebujeme ju do týždňa.
  5. Omáčku môžeme servírovať ako náhradu marmelády s hriankami, na palacinkách alebo wafliach alebo ju môžeme použiť ako príchuť do bielych jogurtov.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy50 minút
Výdatnosť10 porcií
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal51 KCal
Sacharidy12 g
Vláknina1 g
Bielkoviny1 g
Tuky0 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu