Fit Recepty
Sleduj ma
Proteínové wafle/lievance bez múky

Proteínové wafle/lievance bez múky

Milujem wafle, palacinky a lievance a neviem si predstaviť víkend bez nich. Avšak z ich klasických múčnych verzií mi býva ťažko (a tiež sa z nich veselo priberá, však?) a bolo by predsa zvláštne, ak by som ako fit food blogerka neprišla so zdravým a fit receptom na wafle či lievance. Toto je zatiaľ ten najlepší recept na zdravé wafle a lievance, aké som doposiaľ skúšala - sú jemné, nadýchané a majú perfektné nutričné hodnoty. A sú dokonca úplne bez múky a bez cukru!

Proteín sa dá pri pečení a príprave palaciniek, vaflí a lievancov využiť veľmi šikovne namiesto múky, stačí ho použiť menej, a teda výsledné wafle obsahujú nielen menej kalórií, ale aj menej sacharidov a na druhej strane viac bielkovín. Jedna porcia týchto fitness vaflí obsahuje až 32 g bielkovín a iba 29 g sacharidov, čo je na vafle a palacinky, myslím si, skvelé.

Ak nemáte vafľovač, môžete si z cesta pripraviť napríklad proteínové lievance. Ak nechcete použiť proteínový prášok, nahradiť ho môžete vami zvolenou múkou, pudingovým práškom alebo sušeným mliekom, avšak vtedy prídete práve o výhody tohto receptu, ktorými je práve spomínaný zvýšený obsah bielkovín a nižší obsah sacharidov a kalórií.

Jedna takáto zdravá wafľa vás dobre zasýti a pravdepodobne ich ani nebudete potrebovať viac. A nezabudnite, že ak používame v ceste banány, je najlepšie mať ich čo najprezretejšie.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. V miske si roztlačíme banán a poriadne ho rozmiešame s ostatnými ingredienciami.
  2. Cesto nadávkujeme do nahriateho wafľovača a wafľu pečieme zhruba 5 minút, do zlatista. Ak nemáte nepriľnavý wafľovač, určite ho pred naliatím cesta potrite trochou oleja.
  3. Z cesta si tiež môžete pripraviť lievance.
  4. Wafle môžeme podávať s jogurtom, domácou banánovou zmrzlinou, proteínovou penou, ovocím a poliať ich tmavou čokoládou, javorovým sirupom či posypať kakaovými bôbmi.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal333 KCal
Sacharidy29 g
Vláknina7 g
Bielkoviny32 g
Tuky8 g