Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Diétne kapustové halušky

Diétne kapustové halušky

Pri tomto recepte sa naučíte čarovať. Abrakadabra, vykúzlite si kapustové halušky bez halušiek :) Tradičné cestovinové halušky sú v tomto recepte nahradené kapustou, vďaka čomu si jednoducho vytvoríme chutné a zároveň diétne jedlo plné mikronutrientov bez múky.

Kapustové halušky majú vďaka kapuste výborný antioxidačný potenciál, sú plné živín a jej varená podoba je dokonca ľahšie stráviteľná a pre niekoho aj chutnejšia. Toto jedlo je navyše obohatené o sviežu sladkú chuť strúhaného jablka a ovocia, doplnené výživnými orechmi a posilnené vápnikom a bielkovinami, ktoré tu zastupuje tvaroh.

Nízkokalorická mňamka v podobe kapustových halušiek vás zasýti a určite aj poteší svojou chuťou. Na záver si plný tanier tejto dobroty veselo posypte obľúbeným kokosom, makom alebo inou posýpkou. Vyskúšajte tieto diétne kapustové halušky tiež s makom a tvarohom alebo naslano – s cottage syrom alebo tvarohom a štipkou soli. Vykúzliť sa s nimi dajú rôzne zaujímavé kombinácie.

Je to svieži, ľahký, zdravý a rýchly recept, vhodný aj počas jesenných dní, kedy je kapustová sezóna v plnom prúde. Tieto bezlepkové kapustové halušky sú skvelým spôsobom, ako do svojho zdravého jedálnička zaradiť viac kapusty v chutnej forme.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Ingrediencie

  • 1/2 hlávkovej kapusty
  • 1 jablko
  • 40g strúhaných orechov (odporúčam tieto)
  • 100g tvarohu
  • 2 PL medu
  • škorica
  • ovocie/orechy/kokos/mak (voliteľné)
  • hrozienka/brusnice (voliteľné)

Postup

  1. Kapustu si nakrájame nadrobno a povaríme vo vriacej vode zhruba 7-10 minút domäkka.
  2. V miske ju následne zmiešame s nastrúhaným jablkom, škoricou, sladidlom a servírujeme posypané orechmi, tvarohom, prípadne s inou posýpkou.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal298 KCal
Sacharidy28 g
Vláknina10 g
Bielkoviny18 g
Tuky10 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu