Fit Recepty
Sleduj ma
Kokosové tartaletky s jogurtovou náplňou a ovocím

Kokosové tartaletky s jogurtovou náplňou a ovocím

Tartaletky sú výborný a na pohľad milý dezert, ktorý si môžete pripraviť s množstvom obmien. Ich cesto si môžete pripraviť z múky, orechov aj kokosu a náplň môže byť tvorená napríklad rôzne ochuteným jogurtom, tvarohom, avokádom, ricottou alebo aj pudingom. Možností je nekonečne veľa, inšpirujte sa napríklad týmto receptom na zdravé kokosové tartaletky s jogurtovou náplňou a ovocím. Túto výbornú kombináciu si rozhodne zamilujete.

Môžete si ich vychutnať napríklad ako sladké raňajky. Obsahujú len kokos, vajcia, kakao a med. K tejto bezlepkovej verzii sa skvelo hodí grécky jogurt ochutený medom a vanilkou. Môžete však na tartaletky napríklad poukladať ovocie a zaliať ho pudingom či rozpustenou horkou čokoládou. Jednoducho si tak vytvoríte dezert aj bez mlieka pre návštevu s laktózovou intoleranciou.

Po tomto zákusku sa naozaj vrhnú všetci. Pripravte ho pre návštevy, na slávnostný stôl alebo dokonca na sviatky, či už vianočné alebo veľkonočné. Pôvab, chuť a rôznorodosť tohto dezertu mu zaručujú úspech pri všetkých príležitostiach. A ani nemusím spomínať, že si ho pokojne môže dopriať každý milovník zdravej stravy. Pripravte si tieto zdravé kokosové tartaletky a verím, že rôzne kombinácie náplní budete skúšať po celý rok :)

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. V miske si rozmiešame kokos s medom, vajíčkom a ak chceme, aj s kakaom.
  2. Cesto natlačíme do silikónových alebo olejom vystriekaných formičiek na tartaletky. Ak nemáme formičky na tartaletky, môžeme cesto zatlačiť na spodok a do krajov formičiek na muffiny. Množstvo tartaletiek závisí od veľkosti formičiek.
  3. Tartaletky pečieme 15-25 minút na 160 stupňoch do zlatista a do ich stvrdnutia.
  4. Po dopečení ich necháme ešte aspoň 10 minút vychladnúť vo formičkách a až potom ich vyklopíme.
  5. Zatiaľ si pripravíme náplň.
  6. V malej miske si zmiešame grécky jogurt s medom a vanilkovým extraktom.
  7. Náplň rozdelíme do vychladnutých tartaletiek a na záver ich dozdobíme čerstvým ovocím, prípadne ešte posypeme makom.
  8. Tartaletky môžeme nechať stuhnúť v chladničke.
Kniha Fit recepty 2
Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy35 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal238 KCal
Sacharidy30 g
Vláknina1 g
Bielkoviny7 g
Tuky11 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu