Fit Recepty
Sleduj ma
Kokosovo-mangový sorbet

Kokosovo-mangový sorbet

Výborný domáci kokosovo-mangový sorbet bez pridaného cukru. Hotový za pár minút a vyrobený len zo 4 ingrediencií, tento sorbet je osviežujúcou pochúťkou najmä počas horúcich letných dní. Ak milujete kokos tak ako ja, tento zdravý fit dezert si budete robiť pravidelne.

Mango je bohaté na vitamíny, minerály a stopové prvky. Obsahuje množstvo vitamínu E, C, B ďalej medi, horčíka, zinku či draslíka. Má blahodárne účinky na pleť, vlasy, vysoký krvný tlak a hormóny. Ak ste žena, všetky tieto veci chcete mať pod kontrolou. Mango je teda ideálnym ovocím a navyše chutí úžasne :)

Priaznivé vlastnosti kokosu si snáď ani nemusíme pripomínať. Obsahuje množstvo zdravých tukov, vlákniny, železo, horčík, vápnik a fosfor. Ďalšou jeho výhodou je, že výborné chutí, vonia a je osviežujúci. Perfektný je do koláčov, no tiež počas leta na osvieženie - a presne taký je aj tento zdravý domáci sorbet s príchuťou exotiky.

Kokosové mlieko (to husté, z plechovky), kokos, mango a ľad - iba pár minút času a skvelý zdravý dezert plný zdraviu prospešných látok máte hotový. Určite si tento kokosovo-mangový sorbet zamilujete. Ak si vaše deti v lete nonstop pýtajú zmrzlinu, začnite im pripravovať tento chutný sorbet bez cukru. A v prípade, že by bol pre vás primálo sladký, môžete do neho primiešať aj pár lyžíc medu.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Mangá očistíme a spolu s kokosovým mliekom ich rozmixujeme na pyré.
  2. Do mixéra pridáme strúhaný kokos a 1 hrnček ľadu a zmes poriadne rozmixujeme.
  3. Do sorbetu pridáme toľko extra ľadu, aby sme dosiahli požadovanú konzistenciu.
  4. Sorbet tiež môžeme premiestniť do uzatvárateľnej misky a uložiť do mrazničky na 20-30 minút, bez pridania extra ľadu.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal123 KCal
Sacharidy16 g
Vláknina3 g
Bielkoviny1 g
Tuky6 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu