Fit Recepty
Sleduj ma
Nepečený jablkový dezert s chrumkavou posýpkou

Nepečený jablkový dezert s chrumkavou posýpkou

Využite jablkovú sezónu naplno a pripravte si z jabĺk aj tento zdravý, nepečený jablkový dezert s chrumkavou posýpkou. Som si istá, že si ho vďaka jeho jednoduchosti a chuti obľúbite na prvé ochutnanie. Tento jablkový dezert si pripravíte bez cukru aj bez múky, za pár minút. Ak chcete rýchlo siahnuť po niečom sladkom a zároveň zdravom, tento recept uspokojí všetko z toho.

Vlašské orechy sa do tohto dezertu hodia najlepšie, no v prípade potreby ich môžete nahradiť aj mandľami (odporúčam tieto) či para orechmi. Netreba zabudnúť ani na perníkové korenie, ktoré dezert fantasticky dochutí aj prevonia. Namiesto perníkového korenia však môžete použiť aj mletú škoricu.

Tip: Ak by ste si chceli tento dezert s jablkami pripraviť v teplej verzii ktorá vás zahreje, jablkovú zmes môžete pred servírovaním chvíľu ohriať v hrnci, a potom ju posypať pripravenou posýpkou. Dezert je v tomto prevedení ako stvorený do sychravého počasia.

Verím, že si ho obľúbia aj tí najmenší. Chrumkavé jablká spolu so sladkou, chrumkavou posýpkou - tomu sa prosto nedá odolať.

Tento recept je z knihy Štíhle recepty do 15 minút - obsahuje 50 rýchlych receptov na chudnutie (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Datle a orechy spolu rozmixujeme v sekáčiku (odporúčam tento) na mrvivú, chrumkavú hmotu a odložíme ju bokom.
  2. Jablkové pyré rozmiešame s perníkovým korením a hrozienkami.
  3. Jablká umyjeme a nakrájame na malé kúsky. Kúsky jabĺk pokvapkáme citrónovou šťavou a zmiešame ich s pripraveným jablkovým pyré.
  4. Jablkovú zmes naservírujeme do 3 misiek a na záver ju posypeme orechovo- datlovou posýpkou.
Kniha Štíhle recepty do 15 minút
Tento recept je z knihy Štíhle recepty do 15 minút - obsahuje 50 rýchlych receptov na chudnutie (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť3 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal230 KCal
Sacharidy30 g
Vláknina5 g
Bielkoviny4 g
Tuky11 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu