Fit Recepty
Sleduj ma
Osviežujúca mrazená ovocná torta

Osviežujúca mrazená ovocná torta

Ak ste niekedy túžili dať si na raňajky tortu, teraz môžete. Táto osviežujúca a zdravá mrazená ovocná torta neobsahuje žiadnu múku, pridaný cukor ani zbytočné škodlivé látky. Obsahuje iba samé zdraviu prospešné suroviny. A chutí naozaj neodolateľne, minimálne tak skvelo, ako vyzerá.

Spodnú vrstvu tejto fit torty tvorí rozmixované ovocie zmiešané s lyžicou kokosového oleja. Druhú vrstvu si zase pripravíme rozmixovaním nutrične hodnotnejších surovín ako kešu orechov, mandlí, datlí a kokosu. Na zjemnenie sa použije stuhnutá časť kokosového mlieka a trocha tvarohu. Zložením (okrem tvarohu) môže teda pripomínať raw koláče, avšak vďaka tomu, že je táto torta mrazená, nie je v nej potrebné použiť až tak veľké množstvo orechov a oleja, preto si zachováva nízke hodnoty tuku a kalórií. Jeden kúsok z 12 obsahuje iba 185 kcal, 13 g tuku a 14 g sacharidov, čo na takúto chutnú tortu vôbec nie je zlé.

Navyše, ak si v nej chcete navýšiť obsah bielkovín, môžete do ovocnej vrstvy pridať aj odmerku proteínu, najlepšie vanilkového či ovocného.

Keďže je táto zdravá torta mrazená, budete ju jesť trocha pomalšie ako iné zákusky či torty, čo ja celkom považujem za výhodu :) Musíte ju vyskúšať, recept padne vhod najmä v teplých letných dňoch.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Kešu oriešky, mandle (poprípade ak použijete datle tak tie tiež) necháme cez noc namočené vo vode.
  2. V mixéri si dohladka rozmixujeme ingrediencie na farebnú vrstvu a následne túto ovocnú hmotu vylejeme do formy (napr. tortovej).
  3. Tortu dáme do mrazničky na 30 minút až 1 hodinu.
  4. Zatiaľ si pripravíme vrchnú časť torty.
  5. V mixéri si znova dohladka rozmixujeme všetky ingrediencie na vrchnú časť torty. Táto časť sa bude mixovať ťažšie, pomôžete tomu ak pridáte pár lyžíc vody – čím menej, tým lepšie.
  6. Keď je farebná časť torty aspoň z vrchu stuhnutá, vyberieme ju z mrazničky, môžeme na ňu poukladať ovocie a zaliať vrchnou vrstvou.
  7. Takto pripravenú tortu dáme na noc do mrazničky.
  8. Skladujte ju v mrazničke.
  9. Pred podávaním ju dajte do chladničky asi 1 hodinu vopred, nech trocha zmäkne. V chladničke ju môžete držať maximálne pol dňa, potom sa začne roztápať.
  10. Pred podávaním ju môžeme ozdobiť jahodami, poliať roztopenou horkou čokoládou a posypať kokosom.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy20 minút
Výdatnosť12 krajcov
Nutričné hodnoty / 1 krajec
KCal185 KCal
Sacharidy14 g
Vláknina3 g
Bielkoviny5 g
Tuky13 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu