Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravá ovsená bábovka

Zdravá ovsená bábovka

Výborná, jemná a v neposlednom rade aj zdravá ovsená bábovka z ovsených vločiek - bez múky, s použitím minima sladidla a tuku. Je vynikajúca ku káve či čaju, aj na nedelňajšie poobedie s rodinkou. Som si istá, že si na nej pochutia aj tí najväčší maškrtníci.

Táto zdravá bábovka z ovsených vločiek je úžasne šťavnatá a plná hodnotných živín. Namiesto múky sú v recepte použité pomleté ovsené vločky a olej zväčša nahradí biely jogurt v kombinácii s jablkovým pyré. Namiesto cukru v nej použijeme trochu medu. Do cesta si môžete podľa chuti primiešať aj sušené ovocie, kúsky orieškov na dodanie chrumkavosti alebo kúsky horkej čokolády pre ešte lahodnejšiu chuť. Bábovka je tak jednoduchá na prípravu, že ju zvládne aj úplný začiatočník v kuchyni. Nie je pri nej totiž potrebné šľahať vajíčka zvlášť a nevyžaduje si ani iné špeciálne procesy. Odporúčam pridať do nej aj škoricu alebo citrónovú kôru, ktoré bábovku krásne prevoňajú.

Táto fit bábovka je jemne sladká, takže kto má rád sladšie dezerty, odporúčam pridať ešte 2-3 lyžice medu (alebo 1/2 ČL stévie) alebo ju potrieť pri servírovaní kvalitným džemom. Mnohí z vás si ju veľmi obľúbili, z čoho sa nesmierne teším! :)

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Ovsené vločky si rozmixujeme alebo pomlieme na múku.
  2. V miske ich zmiešame so všetkými ostatnými ingredienciami.
  3. Cesto vylejeme do štandardne veľkej silikónovej alebo maslom vymastenej bábovkovej formy.
  4. Bábovku pečieme 50-55 minút na 150 stupňoch do zlatista.
  5. Po dopečení môžete bábovku posypať preosiatou kokosovou múkou pre cukrový efekt.
Kniha Fit recepty 2
Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy60 minút
Výdatnosť12 krajcov
Nutričné hodnoty/ 1 krajec
KCal144 KCal
Sacharidy19 g
Vláknina2 g
Bielkoviny5 g
Tuky5 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu