Fit Recepty
Sleduj ma
Rýchly šalát s grepom, šprotmi a červenou cibuľou

Rýchly šalát s grepom, šprotmi a červenou cibuľou

Obľubujete svieže šaláty s nezvyčajnými chuťami? V takom prípade je toto recept na šalát, ktorý si musíte uložiť. Rýchly šalát s grepom, údenými šprotmi a červenou cibuľou je ideálny ako ľahšia letná večera. Na jeho prípravu budete potrebovať iba 4 hlavné suroviny a 5 minút času.

Keď som dávala tento recept dokopy, sama som na chvíľu váhala a ani netušila, aký chutný výsledok ma bude čakať. Okrem večere by som sa tento šalát nebála podávať ani ako zaujímavé občerstvenie pre hostí, napríklad spolu s opečenými hriankami. Chutí skutočne ako z luxusnej reštaurácie.

Na tento šalát som použila kvalitné údené šproty naložené v oleji v skle zn. SOKRA a môžem vám povedať, že sú naozaj vynikajúce. Výhodou týchto šprotov je, že balenie obsahuje iba 3 suroviny, a to údené šproty, olej a soľ - žiadne dochucovadlá či konzervanty. Dostupné sú aj tieto šproty v olivovom oleji. Kvalitné zloženie sa na ich chuti skutočne odzrkadľuje. Šproty sú skvelým zdrojom omega 3 mastných kyselín, vitamínov A a D, množstva minerálov a keďže patria medzi drobné ryby, nemusíme sa pri ich konzumácii báť vyššieho obsahu ťažkých kovov. Ak teda hľadáte chutný recept so šprotmi, tento šalát môžem len odporučiť.

Šalát je bohatý na zdravé tuky, takže ak si strážite figúru, dajte si pozor na veľkosť a množstvo porcií. No a v prípade, že milujete čierne olivy, pokojne ich do šalátu prihoďte, chuťovo sa doňho naozaj hodia.

Tento šalát s grepom, šprotmi a červenou cibuľou je nezvyčajná kombinácia, ktorá rozhodne opantá vaše chuťové poháriky. Ja sa už neviem dočkať, kedy si ho pripravím znova :)

Ingrediencie

  • 2 grapefruity
  • 2 hrste polničkového šalátu
  • 1 červená cibuľa
  • 150 g údené šproty v oleji (odporúčam tieto)
  • čierne olivy (voliteľné)

Postup

  1. Grapefruity zbavíme šupky a nakrájame ich na kolieska.
  2. Šalát umyjeme a spolu s pripravenými grepmi ho naservírujeme na tanier.
  3. Napokon pridáme očistenú a na kolieska nakrájanú červenú cibuľu a napokon aj šproty bez nálevu.
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal369 KCal
Sacharidy20 g
Vláknina5 g
Bielkoviny16 g
Tuky28 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu