Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravý ovseno-orechový koláč

Zdravý ovseno-orechový koláč

Zdravý ovseno-orechový koláč - najjednoduchší koláč na svete, vytvorený zo samých zdravých surovín. Stačí ich iba zmiešať dokopy, upiecť a chutný a zdravý koláč je na svete behom pár minút. Koláč je vhodný na raňajky, desiatu, či ako zdravý dezert. Poliaty orechovým maslom a ozdobený banánom je úplne neodolateľný - veď posúďte sami.

Tento rýchly a jednoduchý koláč z ovsených vločiek a orechov si zamilujú všetci priaznivci orechových zákuskov. Vôňa orechového koláča je už počas pečenia úžasná a ak máte chuť na takýto zákusok a chceli by ste si ho dopriať najlepšie okamžite, určite siahnite po tomto recepte. Som si istá, že väčšina z vás bude mať potrebné suroviny práve doma. Príprava vám zaberie len pár minút, zvyšok je už na vašej rúre. Vďaka použitiu ovsených vločiek a orechov je tento koláč bezlepkový a vhodný aj pre celiatikov.

U nás doma nám najviac chutí s orechovým maslom (arašidovým, mandľovým alebo kešu), no chutí skvele aj s domácou marmeládou či proteínovou zmrzlinou. Recept na zmrzlinu nájdete tu: Proteínová zmrzlina v cícerových košíčkoch .

Doprajte si tento výborný a zdravý ovseno-orechový koláč napríklad aj ako prvé jedlo dňa. Dobre zasýti a poskytne telu hodnotné živiny a energiu. Je tak vhodný i na raňajky, na desiatu či ku poobedňajšej káve. A nezabudnite mi dať v komentároch vedieť, ako vám chutil :)

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Všetky ingrediencie spolu zmiešame dohromady.
  2. Vzniknuté cesto vylejeme do silikónovej alebo papierom na pečenie vystlatej formy. Veľkosť a tvar formy zvoľte podľa toho, aký vysoký koláč chcete mať.
  3. Koláč pečieme 25-30 minút na 180 stupňoch do zlatista.
  4. Koláč môžeme podávať s orechovým maslom, banánmi, proteínovou zmrzlinou či domácou marmeládou.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy40 minút
Výdatnosť8 krajcov
Nutričné hodnoty / 1 krajec
KCal200 KCal
Sacharidy20 g
Vláknina3 g
Bielkoviny7 g
Tuky10 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu