Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravé kakaové muffiny z 5 ingrediencií - bez múky

Zdravé kakaové muffiny z 5 ingrediencií - bez múky

Jednoduché a zdravé kakaové muffiny zhotovené iba z 5 ingrediencií. Muffiny sú bez múky, bez lepku a sladené medom. Pri ich príprave môžete použiť kakao alebo karob. Skúste si ich upiecť na raňajky či desiatu, no perfektne poslúžia aj ako zdravý dezert na poobedie.

K príprave muffinov budete potrebovať iba kakao, vajíčka, med, kokosový olej a sódu bikarbónu. Verte či nie, kakao v nich úplne nahradí múku a keďže z neho použijeme až 4 lyžice, budú mať krásne prenikavú čokoládovú chuť. Tieto bezlepkové muffiny sú vhodným receptom nielen pre celiatikov, ale aj všetkých tých, ktorí sa múke vyhýbajú z iných dôvodov. A niekedy chce predsa zaexperimentovať a vyskúšať niečo neštandardné každý, však? Tento recept je podľa mňa ideálny pre všetkých začiatočníkov v zdravej kuchyni.

Ak si chcete upiecť viacero muffiniek (čo verím, že chcete), zdvojnásobte alebo strojnásobte množstvo ingrediencií uvedených v recepte. Na pečenie odporúčam použiť silikónové formičky.

Tieto zdravé kakaové muffiny bez múky patria medzi moje obľúbené dezerty, navyše sú extrémne jednoduché na prípravu. Určite ich čím skôr skúste tiež, verím, že si ich obľúbite. Navyše si z tohto receptu môžete okrem muffiniek pripraviť napríklad aj zdravý kakaový korpus na torty.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Všetky suroviny spolu v miske poriadne vymiešame metličkou.
  2. Cesto nadávkujeme do silikónových formičiek na muffiny a pečieme 20 minút na 175 stupňoch.
  3. Po dopečení ich necháme vychladnúť a následne ich opatrne vyklopíme z formičiek.
  4. Muffiny môžeme podávať ozdobené gréckym jogurtom a ovocím.
Kniha Fit recepty 2
Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy25 minút
Výdatnosť4 muffiny
Nutričné hodnoty/ 1 muffin
KCal105 KCal
Sacharidy10 g
Vláknina2 g
Bielkoviny4 g
Tuky6 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu