Fit Recepty
Sleduj ma
Jednoduché makové guličky

Jednoduché makové guličky

Jednoduché makové guličky bez pridaného cukru a bez lepku. Sú skvelým zdrojom vápnika, mangánu, horčíka, fosforu, železa a zinku. Hodia sa na všedný deň, no takisto aj na sviatočný stôl. Na tieto zdravé makové guličky potrebujete len 4 ingrediencie a 15 minút času. Ak obľubujete mak, zamilujete si chuť i vôňu týchto guličiek.

Všetko, čo potrebujete je mak, namočené hrozienka alebo brusnice a vodu. Všetko to spolu jednoducho rozmixujete vo výkonnom sekáčiku s ostrými nožmi (odporúčam tento) . V prípade, že chcete zjemniť chuť maku, pridajte do receptu aj pomleté orechy. Tento recept je skvelý na Vianoce, pretože doň môžete zapojiť i vaše deti. Vyhrniete si rukávy a spoločne môžete tvarovať z cesta guličky a obaľovať ich v kokose.

Najlepšie je si mak pomlieť doma, pretože pomletý mak z obchodu býva častokrát zoxidovaný, a tým pádom aj horký. Čerstvo pomletý mak dodá týmto makovým guľkám tú správnu chuť.

Tento jednoduchý dezert plný nutrične hodnotných surovín určite zažiari medzi koláčmi a dezertami na vianočnom stole. Príprava je však natoľko jednoduchá, že ho pokojne stíhate pripraviť aj pred príchodom nečakanej návštevy či len tak k filmu, keď dostanete chuť na makovú dobrotu. Zdravé makové guličky sú pre mňa, ako milovníka maku, rozhodne jedným z najobľúbenejších rýchlych dezertov.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. V mixéri (najlepšie sekáčiku) spolu rozmixujeme mletý mak, odmočené hrozienka (alebo brusnice) a jednu až dve lyžice vody.
  2. V prípade záujmu môžeme do mixéra pridať aj namleté orechy - zjemnia tak chuť maku.
  3. Keď nám vznikne jemné, homogénne cesto, vyformujeme z neho guličky ktoré obalíme v strúhanom kokose.
  4. Guličky skladujeme v chladničke.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť20 guľôčiek
Nutričné hodnoty /
KCal117 KCal
Sacharidy13 g
Vláknina2 g
Bielkoviny3 g
Tuky6 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu